Zabieg oczyszczania kwasami RosaMed Clinic Warszawa

Niedoskonałości skóry w postaci zmian zapalnych, zaskórników, nadmiaru sebum, zrogowaciałego naskórka czy suchości skóry to popularne problemy z jakimi zgłaszają się klienci do gabinetów kosmetologicznych. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów będących rozwiązaniem dla wyżej wymienionych problemów są zabiegi oczyszczania twarzy. Jakie zabiegi oczyszczania twarzy wybrać? Czy oczyszczanie twarzy kwasami jest skuteczne?

Zabiegi oczyszczania twarzy

Zabiegi oczyszczania twarzy mają na celu usunięcie zrogowaciałego naskórka, zanieczyszczeń, makijażu, niedoskonałości skóry takich jak zaskórniki, suche skórki, wyciszenie zmian zapalnych, krostek i grudek. W gabinecie kosmetologicznym można znaleźć wiele zabiegów oczyszczających na twarz. Do najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów zalicza się:

  • oczyszczanie mechaniczne np. mikrodermabrazja korundowa, zabieg mający na celu oczyszczenie skory za pomocą korundu – substancji ścierającej, która wyrzucana przez specjalną głowicę ma za zadanie oczyścić i wygładzić powierzchnię skóry. Zabieg dedykowany dla osób posiadających skórę tłustą, mieszaną, trądzikową , bez aktywnych zmian zapalnych oraz dojrzałą i suchą
  • oczyszczanie fizyczne np. peeling kawitacyjny, zabieg polega na złuszczaniu naskórka za pomocą urządzenia emitującego falę ultradźwiękową doprowadzającą do wytworzenia zjawiska kawitacji. Zabieg oczyszcza skórę, wygładza powierzchnię i rozjaśnia koloryt. Zabieg polecany dla każdego rodzaju skóry , szczególnie zaskórnikowej, trądzikowej, suchej i przebarwionej.
  • oczyszczanie chemiczne, przy użyciu kwasów, pojedynczych substancji lub gotowych mieszanek. Dedykowany dla każdego rodzaju skóry po doborze odpowiednich kwasów do typu skóry

Oczyszczanie twarzy kwasami

Oczyszczanie twarzy kwasami to jeden z rodzajów peelingów należący do grupy chemicznego oczyszczania twarzy będący jednym z najskuteczniejszych metod złuszczania skóry. Zabieg dedykowany jest dla każdego rodzaju skóry, jednak istotne jest dobranie odpowiedniego kwasu lub mieszanki do występujących. Zabiegi oczyszczania twarzy kwasami zalecane są do stosowania szczególnie w sezonie jesienno-zimowym jednak coraz częściej można znaleźć zabiegi z kwasami do wykonywania całorocznie.

Zabieg oczyszczania twarzy kwasami

Zabiegi oczyszczania twarzy kwasami można podzielić na te, w których wykorzystuje się pojedyncze kwasy jak i na takie w których stosowane są mieszanki kwasów. Dodatkowo zabiegi chemicznego oczyszczania często łączone są z innymi zabiegami np. mikrodermabrazją, oczyszczaniem manualnym czy zabiegami ujędrniającymi np. laser z podczerwienią. Dzięki połączeniu zabiegów uzyskuje się szybsze i bardziej efektowne rezultaty.

Do najpopularniejszych kwasów wykorzystywanych w gabinetach kosmetologicznych należą: kwas glikolowy, migdałowy, mlekowy, salicylowy, azelainowy, tca czy retinol. Bardzo dobrą skuteczność wykazują mieszanki kwasów takie jak: PQ AGE, BioRePeel Cl3, Retix C, zabiegi phFormuła A.G.E, C.R oraz A.C.

Czytaj też: Jakie kwasy na zaskórniki będą skuteczne?

Oczyszczanie twarzy kwasami efekty przed i po

Zabiegi oczyszczania kwasami wykazują dużą skuteczność w zwalczaniu trądziku, usuwaniu zaskórników, przebarwień, wyciszania stanów zapalnych skóry, poprawie nawilżenia i jędrności skóry. Zabiegi z kwasami mają wszechstronne działanie a odpowiednio dobrany kwas lub mieszanka kwasów może zlikwidować wiele niedoskonałości skóry już podczas jednego zabiegu.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty