Błędy przy powiększaniu ust kwasem hialuronowym

Każda kobieta marzy o jędrnych, pełnych i kuszących ustach. W związku z tym coraz więcej Pań decyduje się na powiększenie lub korektę ust kwasem hialuronowy. Jednak jak ustrzec się błędów i niemiłych niespodzianek w walce o idealne usta?

Oto kilka przykładów błędów:

  1. Chęć posiadania dużych ust w jak najkrótszym czasie

Wiele kobiet zgłasza się do gabinetów medycyny estetycznej z chęcią natychmiastowego powiększenia ust z rozmiaru S do L. To nie jest możliwe podczas jednej wizyty i w tak krótkim czasie. Należy pamiętać że czerwień wargowa ust wymaga czasu by się rozciągnąć. Aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt trzeba się uzbroić w cierpliwość i stopniowo powiększać usta do wymarzonego rozmiaru

  1. Nieprawidłowe proporcje

Podczas powiększania ust należy zapamiętać, że nie zawsze wielkość ust jaka nam się podoba będzie korzystna dla nas. Każdy ma inną budowę twarzy i inne proporcje. W związku z czy najlepiej zdać się na opinię i doświadczenie specjalisty, który zaproponuje najlepszą wielkość dobraną indywidualnie do naszej osoby. Dodatkowo podczas powiększania ust niezwykle ważna jest zasada 1/3 górnej wargi do 2/3 dolnej wargi.

  1. Nienaturalne efekty

Często na ulicach możemy się spotkać z osobami, które mają za duże usta, wyglądające jak napompowane, osoby z tak zwanym kaczym dziobem – czyli efektem uciekania kwasu z czerwieni wargowej do wargi białej, czy zbyt wymodelowanym łukiem kupidyna. Takie usta powodują że wygląd całej twarzy się zmienia i staje wręcz karykaturalny.

  1. Nieprawidłowo dobrany preparat

Jeśli chodzi o dobór kwasu należy się całkowicie zdać na doświadczenie i wiedze specjalisty. Do wypełniania ust jest przeznaczony specjalny rodzaj kwasu hialuronowego, który powinien być plastyczny i dobrze łączyć się z tkankami. Dzięki temu nie będzie on utrudniał mówienia czy zaburzał mimiki twarzy.

  1. Nieznajomość technik modelowania ust

Metoda powiększania ust powinna być dobierana indywidualnie do każdego pacjenta. Wiedza na ich temat i doświadczenie to podstawa prawidłowego wypełniania ust.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty