Jakie kwasy na twarz - zabiegi w RosaMed Clinic Warszawa

Zabiegi z kwasami to jedne z najpopularniejszych zabiegów złuszczających i pielęgnacyjnych jakie oferują gabinety kosmetologiczne. Są to zabiegi wszechstronne, dzięki którym możemy pozbyć się wielu niedoskonałości skóry takich jak oznaki starzenia, trądzik, trądzik różowaty, stany zapalne, zaczerwienienie skóry, zaskórniki, rozszerzone pory, przebarwienia, blizny, suchość. Jakie zabiegi z kwasami na twarz są najskuteczniejsze?

Jak działają kwasy na twarz?

Zabiegi, w których wykorzystuje się kwasy na twarzy mają szerokie zastosowanie. Jednak wiele osób mylnie sądzi, że zabiegi z kwasami na twarz działają wyłącznie złuszczająco i oczyszczającą skórę ze zrogowaciałego naskórka, zaskórników, przebarwień i zmian zapalnych. Zabiegi kwasami mają znacznie szersze zastosowanie. W zależności do stężenia i pH kwasy stosuje się również w celu odmłodzenia skóry, zwiększenia napięcia, w redukowaniu zmarszczek, blizn, a nawet wspomaganiu leczenia trądziku różowatego.

Rodzaje kwasów na twarz

W kosmetologii profesjonalnej jak i w kosmetykach do pielęgnacji domowej występuje wiele rodzajów kwasów. Różnią się one pochodzeniem, stężeniem, pH oraz wskazaniami do zastosowania. Dlatego dobierając zabiegi z kwasami bardzo ważne jest, aby uwzględnić rodzaj skóry oraz występujące problemy tak, aby pomóc, a nie zaszkodzić. Kwasy można podzielić na trzy podstawowe grupy:

  • kwasy owocowe (AHA) – jest to jedna z najczęściej wykorzystywanej w kosmetologii i medycynie estetycznej grup kwasów. Należą do nich: kwas migdałowy, glikolowy, mlekowy, pirogronowy, jabłkowy i cytrynowy. Są to kwasy, które w stężeniach do 5% działają nawilżająco i zmiękczająco skórę a powyżej 5% złuszczająco i anty-aging.
  • kwasy BHA – ich przedstawicielem często stosowanym w kosmetologii jest kwas salicylowy o działaniu seboregulujacym, przeciwzapalnym, antbakteryjnym najczęściej stosowany u osób ze skórą tłustą i mieszaną oraz trądzikową.
  • kwasy PHA – do tej grupy należą kwasy laktobionowy i l-askorbinowy dedykowane dla cery wrażliwej, naczynkowej i z przebarwieniami.

Czytaj też: Jak pozbyć się podkrążonych oczu?

Zabiegi kwasami na twarz w gabinecie kosmetologicznym

Gabinety kosmetologiczne posiadają szeroką ofertę zabiegów wykorzystujących kwasy. W gabinetach kwasy wykorzystywane są pojedynczo lub jako mieszanki i dzielą ze względu na wskazania.

Zabiegi z kwasami dla cery trądzikowej

W przypadku skóry trądzikowej, tłustej, mieszanej z dużą ilością stanów zapalnych i przebarwień doskonale sprawdzają się zabiegi z wykorzystaniem kwasów: salicylowego, migdałowego, azelainowego, TCA i pirogronowego. Zabieg z kwasami polecany dla osób ze skórą trądzikową to pHformuła A.C o działaniu oczyszcającym, seboregulującym, łagodzącym zmiany zapalne i przebarwienia pozapalne.

Zabiegi z kwasami dla cery dojrzałej

Dla osób ze skórą dojrzałą, posiadających oznaki starzenia w postaci wiotkości skóry, zmarszczek i przebarwień polecane są zabiegi z kwasami: retinolem, kwasem migdałowym, laktobionowym. Polecane są zabiegi pHformuła A.G.E, retix C oraz PQ Age.

Zabiegi z kwasami dla cery wrażliwej

Osoby będące posiadaczami skóry wrażliwej, z trądzikiem różowatym, rozszerzonymi naczynkami również mają wskazania do zabiegów z kwasami. W takich przypadkach stosuje się kwasy o działaniu przeciwzapalnym, wyciszającym, wzmacniającym naczynia krwionośne. Do takich kwasów należą kwas laktobionowy, salicylowy oraz retinol. Dla skóry wrażliwej wskazany jest zabieg pHformuła C.R.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty