Jak działają nici PDO na opadające powieki?

Opadające powieki to problem dotyczący wielu kobiet i mężczyzn. U młodych osób jest związane z predyspozycjami genetycznymi. U starszych jest spowodowane starzeniem się skóry, ubywającym z wiekiem kolagenem i spadkiem jędrności skóry. Jest kilka możliwości jak zredukować opadające powieki: od bardziej inwazyjnych zabiegów blefaroplastyki powiek, po jedną z najpopularniejszych technik redukcji jaką są nici PDO na opadające powieki i uniesienie brwi.

Opadająca powieka i brwi

Opadająca powieka oraz brwi to naturalny efekt procesu starzenia się skóry. Wraz z wiekiem traci ona warstwę tłuszczu wokół brwi oraz czoła. Doprowadza to do wiotczenia, w efekcie czego brwi tracą swoją linię, oczy się zmniejszają, nadają smutny, zmęczony i starszy wygląd. Zabieg z nićmi PDO jest polecany osobom u których zauważalne są pierwsze oznaki starzenia. Główną zaletą zabiegu to bezpieczeństwo, bezbolesność oraz skuteczność. Zabieg implantacji nici nie pozostawia blizn ani nacięć, a nici liftingujące z czasem zostają wchłonięte w tkanki skórne. To sprawia, że zabieg może być stosowany wielokrotnie.

Czytaj też: Blefaroplastyka – zabieg na opadające powieki

Wskazania do zabiegu nici liftingujących w okolicy brwi i czoła:

  • Wiotka skóra
  • Opadające powieki
  • Opadające brwi
  • Obniżone krawędzie brwi
  • Zmarszczki pionowe i poziome czoła
  • Cienie i worki pod oczami

Nici PDO na opadające powieki

Zabieg podniesienia opadających powiek nićmi to jedna z najpopularniejszych i małoinwazyjnych metod. Zabieg polega na wszczepieniu pod skórę nici biowchłanialnych, które mają za zadanie pobudzić skórę do regeneracji i zwiększyć produkcję nowego kolagenu. W wyniku zastosowania nici liftingujących dochodzi do uniesienia powiek. W kącikach oka tworzy się efekt kociego oka lub foxy eyes, to nadaje kształt i wyciąga oczy, co sprawia, że stają się większe i bardziej wyraziste.

Nici PDO na brwi

Zabieg uniesienia brwi za pomocą nici PDO to zabieg bezpieczny, małoinwazyjny i niebolesny. Zabieg polega na wszczepieniu nici w linię czoła unosząc przy tym łuk brwiowy. Nici PDO na brwi mają za zadanie wytworzenia stelaża, który dodatkowo napina i wygładza skórę.

Jak przebiega zabieg nici PDO na powieki i brwi

Cała procedura zabiegowa jest szybka, trwa około 30 minut. Przed przystąpieniem do zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe w celu zwiększenia komfortu zabiegowego. Dzięki temu zabieg jest praktycznie bezbolesny. Po wprowadzeniu nici liftingujących pod skórę nie powstają blizny. Do kilku dni po zabiegu mogą pojawiać się opuchlizna i siniaki, które ustępują samoistnie.

Efekty po zabiegu nici PDO

Pierwsze efekty po zabiegu nici liftingujących widoczne są już po około 2-3 tygodniach, jednak największa poprawa pojawia się po około 8 tygodniach po zabiegu. W jego efekcie produkowany jest nowy kolagen, skóra się napina i wygładza. Efekty utrzymują się do 2 lat.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty