Jakie zabiegi na twarz dla 40 latki RosaMed Clinic Warszawa

Nasza skóra w okolicach 25 roku życia przechodzi w naturalnym proces starzenia się skóry. To wtedy skóra zaczyna się zmieniać, pojawiają się pierwsze zmarszczki, pierwsza wiotkość, a nawet przebarwienia. Z wiekiem zmiany te postępują i już koło 40 roku życia ilość kolagenu i elastyny znacznie się zmniejsza, a do tego dochodzą zmiany hormonalne, które odbijają się na wyglądzie skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Jakie zabiegi na twarz po 40 wybrać? Czy zabiegi medycyny estetycznej po 40 są w stanie odmłodzić wygląd skóry?

Budowa skóry po 40 roku życia

Po 40 roku życia budowa i wygląd skóry ulegają dużym zmianom. Już we wcześniejszych latach dochodzi do rozpoczęcia naturalnego procesu starzenia się skóry. Jednak to po 40 roku życia dochodzi do zmian w tkance podskórnej, zmniejszonej aktywności fibroblastów, zmniejszonej produkcji kwasu hialuronowego, osłabienia naczyń krwionośnych, komórek stają się bardziej kruche i mają większą tendencję do pękania oraz spowolnienia dostarczania składników aktywnych do komórek. W wyniku tych wielu zmian struktura skóry ulega osłabieniu, pojawia się wiele zmarszczek i blizn oraz odwodnienia, szorstkości i matowości skóry.

Jakie zabiegi odmładzające na twarz po 40 zastosować?

Wiele osób po 40 roku życia decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody z zabiegami odmładzającymi. Wygląd skóry zmienia się jednak oznaki starzenia różnią się u różnych osób. Jest to również spowodowane predyspozycją genetyczną, pielęgnacją domową, prowadzonym trybem życia oraz wykonywaniem zabiegów w młodszym wieku w celu profilaktyki antystarzeniowej.

Zabiegi dla 40-latki

Główne oznaki starzenia pojawiające się po 40 roku życia to zmarszczki takie jak kurze łapki, zmarszczki pionowe czoła, lwia zmarszczka, zmarszczki wokół ust, bruzdy nosowo-wargowe, przebarwienia, dolina łez, chomiki – opadania policzków, zaburzenia rysów twarzy i zanik tkanki tłuszczowej i wyszczuplenie twarzy.

Zabiegi na twarz po 40 powinny skupić się zarówno na intensywnym nawilżeniu skóry, poprzez zabiegi pielęgnacyjne, mezoterapię bezigłową, igłową jak i odpowiednie nawilżanie skóry od środka i pielęgnację domową. Dodatkowo warto korzystać regularnie z zabiegów złuszczających naskórek, a także sięgając do głębszych warstw skóry, a więc zabiegów złuszczania mechanicznego, chemicznego i zabiegi laserowe.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej na twarz po 40 wybrać?

Zabiegi odmładzające na twarz to jedne z najpopularniejszych i skutecznych zabiegów poprawiających wygląd twarzy, redukcji zmarszczek, poprawy jędrności skóry, poprawy wyglądu rysów twarzy, a więc zabiegi toksyny botulinowej, wypełnienia kwasem hialuronowym, mezoterapii igłowej i stymulatorów tkankowych, radiofrekwencji mikroigłowej czy nici PDO i nici haczykowych – liftingu twarzy.

Zawsze przed wyborem zabiegów odmładzających twarz po 40 warto skorzystać z konsultacji ze specjalistą, który dobierze zabieg zarówno pod względem wskazań, jak i uzyskania najlepszych i najszybszych efektów odmładzających.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty