RosaMed Clinic

Jak zlikwidować kurze łapki | RosaMed Clinic

Kurze łapki – jak je zredukować?

Jak powstają kurze łapki? Jak je zredukować?

Zmarszczki to pierwsze oznaki starzenia się skóry. U młodszych osób są mniej widoczne, zazwyczaj uwidaczniają się podczas grymasów czy uśmiechania się. Jednak z czasem pogłębiają się i zwiększa się ich ilość. Zmarszczki wokół oczu czyli tzw. kurze łapki pojawiają się jako pierwsze ze względu na cienką strukturę skóry w tej okolicy i intensywną pracę mięśni mimicznych. Ale czy jest sposób by się ich pozbyć?

Co to są kurze łapki?

Kurze łapki to drobne zmarszczki, które układają się promieniście od zewnętrznych kącików oczy przypominając swoim wyglądem ,,kurze łapki”.

Jak powstają kurze łapki?

Kurze łapki to nic innego jak zmarszczki mimiczne powstające w okolicach oczu. Skóra w tej okolicy jest bardzo cienka i delikatna (nawet trzykrotnie cieńsza niż w innych okolicach twarzy) oraz pozbawiona gruczołów łojowych. Dodatkowo znajduje się tam mięsień okrężny oka, który dziennie wykonuje ok. 20 tys. ruchów podczas mrużenia czy mrugania oczami, natomiast u osób często się opalających oraz lubiących się śmiać, jeszcze więcej. W wyniku tego skóra wokół oczu szybciej się starzeje. Są to zmarszczki, które pojawiają się jako pierwsze, nawet przed 25 rokiem życia. Początkowo kurze łapki dodają uroku, jednak wraz z wiekiem pogłębiają się one i dodają nawet młodym osobom kilka lat.

Jak zlikwidować kurze łapki i zapobiec ich powstawaniu?

Aby zapobiec powstawaniu kurzych łapek przy oczach należy postawić na prawidłową pielęgnację oraz ochronę skóry przed czynnikami zewnętrznymi. Należy:

  •         Stosować kremy intensywnie nawilżające gdyż skóra wokół oczu szybko się przesusza, a to sprzyja powstawaniu zmarszczek.
  •         Po 30 r.ż. należy stosować kosmetyki przeciwzmarszczkowe o działaniu wygładzającym i zmniejszającym widoczność.
  •         Dokładnie oczyszczać skórę w sposób delikatny, bez rozciągania, stosując łagodne kosmetyki przeznaczone dla tej wrażliwej okolicy.
  •         Zabezpieczać skórę przed słońcem, stosować filtry UV oraz okulary przeciwsłoneczne.
  •         Unikać szkodliwych dla skóry używek – alkohol i papierosy oraz śmieciowego jedzenia.
  •         Dobrze się wysypiać i relaksować – stres negatywnie wpływa na skórę.
  •         Nawadniać organizm – picie dużej ilości wody zapewnia prawidłowe nawilżenie organizmu i skóry.
  •         Stosować kosmetyki z antyoksydantami działającymi przeciwrodnikowo i przeciwstarzeniowo. Substancje te mają za zadanie hamowanie namnażania się wolnych rodników przyspieszających starzenie się skóry. Regularne stosowanie np. kosmetyków z witaminami A,C i E czy resweratrolem zmniejsza widoczność zmarszczek i zapobiega ich tworzeniu.
  •         Wykonywać delikatne masaże, od zewnętrznego kącika w kierunku wewnętrznego. Masaż zwiększa przepływ krwi oraz odżywia skórę i uelastycznia ją.

Aby usunąć kurze łapki pod oczami należy zastosować zarówno domową pielęgnację jak i zabiegi w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych. Najbardziej popularnym i skutecznym zabiegiem jest botoks.

Botox na kurze łapki!

To zabieg mający na celu zablokowanie przewodzenia impulsów nerwowych do mięśni dzięki czemu nie kurczą się one i mięsień nie pracuje. W efekcie ogranicza się mrużenie oczu dzięki czemu zmarszczki się wygładzają i nie pogłębiają.

Dodatkowo aby zlikwidować kurze łapki stosuje się falę radiową, radiofrekwencję mikroigłową, HIFU czy kwas hialuronowy.