Zmarszczki to nieestetyczne wgłębienia w skórze powstające w wyniku procesu starzenia się skóry. Zmarszczki to jednak nieodzowny element każdej osoby, ponieważ są one wynikiem pracy mięśni mimicznych pojawiające się na skutek emocji oraz dużej mimiki twarzy. Do najszybciej pojawiających się zmarszczek należą: zmarszczka między brwiami – lwia zmarszczka, zmarszczki pionowe na czole oraz zmarszczki wokół oczu – kurze łapki. Jakie zabiegi na zmarszczki na czole i wokół oczu wybrać? Jakie są najskuteczniejsze zabiegi przeciwzmarszczkowe?

Zmarszczki na czole – przyczyny powstawania

Pojawienie się pierwszych zmarszczek na czole i zmarszczek między brwiami można zauważyć już po 25 roku życia. Są to charakterystyczne poziome linie nad brwiami i pionowa między nimi tak zwana lwia zmarszczka. W młodym wieku pojawienie się zmarszczek głównie jest przypisywane silnie pracującym mięśniom – silnej mimice twarzy.

Z upływającym czasem ilość zmarszczek się zwiększa i jest to związane z postępującym procesem starzenia się skóry. Oprócz zmarszczek do głównych oznak starzenia można zaliczyć: opadanie powiek, spadek jędrności skóry, zmniejszona ilość produkcji kolagenu i elastyny, przebarwienia i liczne teleangiektazje – rozszerzone naczynka.

Sposób na pozbycie się zmarszczek

Gabinety medycyny estetycznej mają w swojej ofercie wiele zabiegów przeciwzmarszczkowych w skuteczny sposób redukujących zmarszczki na czole, lwią zmarszczkę czy kurze łapki. Zatem jakie zabiegi przeciwzmarszczkowe wybrać?

Zabiegi na zmarszczki na czole

Do najskuteczniejszych zabiegów na zmarszczki na czole należą:

  • Toksyna botulinowa – to zabieg polegający na wstrzykiwaniu toksyny botulinowej w mięsień odpowiadający za powstawanie zmarszczek. W wyniku działania toksyny dochodzi do rozluźnienia mięśni, ich uelastycznienia powodującego wygładzenie, spłycenia lub całkowitej redukcji zmarszczek. Zabieg doskonale radzi sobie zarówno ze zmarszczkami poziomymi na czole jak również z lwią zmarszczką, kurzymi łapkami czy zmarszczkami palacza.
  • Mezoterapia igłowa – to zabieg polegający na śródskórnym podawaniu preparatu z dużą ilością składników odżywczych. W wyniku iniekcji dochodzi do pobudzania skóry do syntezy kolagenu i elastyny, a wstrzykiwanie preparatu w głębokie partie skóry intensywnie przebudowują skórę nadając jej zastrzyk odżywienia i nawilżenia.
  • HIFU – zabieg wykorzystujący wysokoskoncentrowane fale ultradźwiękowe prowadzące do intensywnej stymulacji skóry, jej przebudowy, zwiększenia ilości kolagenu i elastyny w skórze oraz redukcji zmarszczek. Zabieg wykonany na czole powoduje redukcję zmarszczek, unosi brwi redukując przy tym opadającą powiekę.
  • Wypełnienie kwasem hialuronowym – zabieg polega na wprowadzaniu w linie zmarszczek usieciowanego kwasu hialuronowego co ma na celu ich wypełnienie oraz odmłodzenie okolicy zabiegowej.
  • Perfectio X – laser z podczerwienią – zabieg polega na masażu głowicą podgrzewającą tkanki do 42 st. C, dzięki czemu dochodzi do poprawy elastyczności skóry oraz wygładzenia zmarszczek i bruzd
  • Ellipse Nordlys IPL – urządzenie laserowe służące do odmładzania skóry, redukcji przebarwień, rumienia i zmian trądzikowych. Urządzenie wykorzystuje 2 technologię: IPL oraz światła lasera w celu pobudzania skóry do produkcji kolagenu i elastyny i wygładzania zmarszczek.

Zabiegi na lwią zmarszczkę

Najskuteczniejszym zabiegiem na lwią zmarszczkę jest zabieg z użyciem toksyny botulinowej. Botoks podany w tę okolicę rozluźnia intensywnie pracujący mięsień prowadząc do wygładzenia okolicy między brwiami, wypłycenia zmarszczek i bruzd i redukcji groźnego wyrazu twarzy. Zabieg jest bezbolesny i skuteczny. Efekty widać już po 5-7 dniach.

Innym skutecznym zabiegiem na lwią zmarszczkę jest również radiofrekwencja mikroigłowa. Zabieg jest połączeniem fali radiowej z mikronakłuwaniem. W wyniku zabiegu dochodzi do przebudowy skóry, spłycenia zmarszczek i bruzd.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty