Zabiegi medycyny estetycznej dla 60 latki RosaMed Clinic Warszawa

Skóra po 60 roku życia zaczyna się diametralnie zmieniać. Zarówno na twarzy jak i na ciele pojawia się wiele oznak starzenia, które postępują w bardzo szybkim tempie. Skóra po 60 jest bardzo wiotka, straciła swoją elastyczność, widoczne są na niej bruzdy i głębokie zmarszczki, a dodatkowo straciła owal twarzy poprzez zanik mięśni i kości. Jak odmłodzić twarz po 60? Jakie zabiegi medycyny estetycznej dla 60 latki są wskazane?

Zmiany w skórze po 60

Stan skóry po 60 roku życia znacznie się zmienia. W tym wieku wiele oznak starzenia, które pojawiały się stopniowo mocno się uwidaczniają. Po 60 roku życia oprócz zmniejszonej ilości kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny odpowiadającej za nawilżenie i jędrność dochodzi do powolnego zaniku mięśni i kości co objawia się opadaniem skóry w okolicach policzków, zaburzenia wyglądu owalu twarzy, pojawieniu się głębokich bruzd i zmarszczek. Dodatkowo w wyniku długoletniej ekspozycji na słońce na skórze widocznych jest wiele przebarwień. W tym wieku u bardzo dużego grona osób pojawia się problem z opadającą powieką, będącą skutkiem zwiotczenia skóry powiek, które oprócz postarzenia wyglądu może doprowadzić do zaburzenia pola widzenia, częstych migren i bólów głowy.

Jakie zabiegi na twarz po 60?

Skóra dojrzała wymaga szczególnej pielęgnacji. Zabiegi na twarz po 60 powinny być dobierane w zależności od stopnia zaawansowania oznak starzenia. Jednak warto pamiętać, że w każdym wieku niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja w postaci dokładnego oczyszczania twarzy, regularnych peelingów, intensywnego nawilżania skóry oraz ochrony przeciwsłonecznej. Te kilka ważnych kroków warto już stosować w domowych warunkach dzięki czemu kondycja skóry w znacznym stopniu ulegnie poprawie. Wybierając kosmetyki dla 60 warto pamiętać o ważnych w tym wieku składnikach aktywnych poprawiających wygląd skóry. Do najbardziej polecanych należą: retinol, kwas hialuronowy, witaminy młodości – A,E i C, kolagen, peptydy, kwasy owocowe w bezpiecznych stężeniach oraz olejki np. arganowy, masło shea czy olej marula.

Czytaj też: Jakie zabiegi na twarz po 30?

Jakie zabiegi na twarz dla 60?

Zanim skorzystamy z inwazyjnych zabiegów odmładzających twarz warto przygotować ją odpowiednio do kolejnych etapów. Skupić się na odpowiednim, intensywniejszym złuszczeniu skóry np. zabiegami mikrodermabrazji korundowej, zabiegami z kwasami np. retix C, BioRePeel czy TCA.

Kolejny ważny etap to nawilżanie skóry, rewitalizacja i regeneracja. Tutaj bardzo polecane są zabiegi mezoterapii bezigłowej, igłowej, infuzji tlenowej, PQ Age.

Zabiegi odmładzające na twarz po 60

Panie i panowie po 60 roku życia korzystając z usług gabinetów medycyny estetycznej wybierają głównie zabiegi odmładzające.

Do najbardziej polecanych w tej grupie wiekowej należą: blefaroplastyka powiek, toksyna botulinowa, stymulatory tkankowe, radiofrekwencja mikroigłowa, HIFU, nici haczykowe, wolumetria kwasem hialuronowym czy fotoodmładzanie laserowe.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty