RosaMed Clinic

Wolumetria policzków, zabieg na opadające policzki | RosaMed Clinic Warszawa

Wolumetria policzków – zabieg modelujący policzki

Zadbana, zdrowa, pełna blasku skóra, proporcjonalne rysy twarzy oraz zachowany kontur twarzy to czynniki wpływające na nieskazitelny wygląd twarzy. Jednak z wiekiem oraz zwiększającą się lub zmniejszającą wagą, dochodzi do zmian wyglądu skóry i twarzy. Kwasu hialuronowego, kolagenu, elastyny oraz tkanki tłuszczowej z wiekiem ubywa, co prowadzi do spadku jędrności skóry i tworzenia się nawisów skóry, a co za tym idzie do zaburzenia rysów twarzy. Jak przywrócić naturalne kontury naszej twarzy? Jakie zabieg na policzki wybrać? Czy wolumetria – modelowanie policzków kwasem hialuronowym to dobry wybór?

Opadające policzki – przyczyny

Wraz z upływem czasu skóra twarzy, ale również ciała, traci swoją jędrność i sprężystość. Dzieje się tak ze względu na zmniejszoną produkcję składników budulcowych skóry takich jak kolagen, elastyna, kwas hialuronowy oraz podściółka tłuszczowa. Te kluczowe składniki utrzymują skórę twarzy w nienagannej kondycji i zapewniają odpowiednie rysy twarzy. Jednak z wiekiem policzki stopniowo się zapadają, skóra traci sprężystość, a rysy twarzy się zmieniają. Takie oznaki upływającego czasu można zwalczyć za pomocą zabiegu modelowania policzków.

Wolumetria policzków – opis zabiegu

Jedną z podstawowych metod modelowania policzków jest wypełnienie policzków kwasem hialuronowym. Jest to składnik naturalnie występujący w naszej skórze właściwej. Jednak z wiekiem stężenie kwasu hialuronowego się zmniejsza, a to powoduje większe przesuszenie skóry, spadek jej jędrności oraz tworzenie się zmarszczek. W przypadku zabiegu na opadające policzki wykorzystuje się kwas hialuronowy usieciowany, dający efekt natychmiastowy i widoczny przez długi okres czasu, podawany w głębokie warstwy skóry.

Zabieg wolumetrii policzków wykonywany jest za pomocą specjalnej igły lub kaniuli prowadząc do wypełnienia tkanki podskórnej oraz uelastycznienia i wygładzenia skóry. Zabieg jest szybki i bezbolesny, gdyż w preparacie zawarte jest znieczulenie. Jednak dla osób bardziej wrażliwych jest możliwość nałożenia znieczulenia miejscowego na miejsca iniekcji. W trakcie zabiegu po podaniu kwasu hialuronowego skóra jest masowana, aby równomiernie rozłożyć preparat i uzyskać naturalny efekt.

Czytaj też: Wolumetria twarzy – zabieg modelujący owal twarzy

 

Efekty zabiegu modelowania policzków

Zabieg wypełnienia policzków ma za zadanie uwydatnić kości policzkowe, zarysować rysy twarzy, zredukować oznaki starzenia skóry. Policzki stają się sprężyste oraz podniesione, a skóra wygładzona i pogrubiona. Zabieg podania kwasu hialuronowego na opadające policzki prowadzi również do zwiększenia nawilżenia skóry oraz stymulacji do regeneracji skóry. Efekt podania kwasu hialuronowego utrzymuje się około 12 miesięcy.

 

Zapisz się na zabieg wolumetrii policzków w RosaMed Clinic w Warszawie:

kwas hialuronowy

WOLUMETRIA POLICZKÓW KWASEM HIALURONOWYM