Wolumetria policzków, zabieg na opadające policzki | RosaMed Clinic Warszawa

Zadbana, zdrowa, pełna blasku skóra, proporcjonalne rysy twarzy oraz zachowany kontur twarzy to czynniki wpływające na nieskazitelny wygląd twarzy. Jednak z wiekiem oraz zwiększającą się lub zmniejszającą wagą, dochodzi do zmian wyglądu skóry i twarzy. Kwasu hialuronowego, kolagenu, elastyny oraz tkanki tłuszczowej z wiekiem ubywa, co prowadzi do spadku jędrności skóry i tworzenia się nawisów skóry, a co za tym idzie do zaburzenia rysów twarzy. Jak przywrócić naturalne kontury naszej twarzy? Jakie zabieg na policzki wybrać? Czy wolumetria – modelowanie policzków kwasem hialuronowym to dobry wybór?

Opadające policzki – przyczyny

Wraz z upływem czasu skóra twarzy, ale również ciała, traci swoją jędrność i sprężystość. Dzieje się tak ze względu na zmniejszoną produkcję składników budulcowych skóry takich jak kolagen, elastyna, kwas hialuronowy oraz podściółka tłuszczowa. Te kluczowe składniki utrzymują skórę twarzy w nienagannej kondycji i zapewniają odpowiednie rysy twarzy. Jednak z wiekiem policzki stopniowo się zapadają, skóra traci sprężystość, a rysy twarzy się zmieniają. Takie oznaki upływającego czasu można zwalczyć za pomocą zabiegu modelowania policzków.

Wolumetria policzków – opis zabiegu

Jedną z podstawowych metod modelowania policzków jest wypełnienie policzków kwasem hialuronowym. Jest to składnik naturalnie występujący w naszej skórze właściwej. Jednak z wiekiem stężenie kwasu hialuronowego się zmniejsza, a to powoduje większe przesuszenie skóry, spadek jej jędrności oraz tworzenie się zmarszczek. W przypadku zabiegu na opadające policzki wykorzystuje się kwas hialuronowy usieciowany, dający efekt natychmiastowy i widoczny przez długi okres czasu, podawany w głębokie warstwy skóry.

Zabieg wolumetrii policzków wykonywany jest za pomocą specjalnej igły lub kaniuli prowadząc do wypełnienia tkanki podskórnej oraz uelastycznienia i wygładzenia skóry. Zabieg jest szybki i bezbolesny, gdyż w preparacie zawarte jest znieczulenie. Jednak dla osób bardziej wrażliwych jest możliwość nałożenia znieczulenia miejscowego na miejsca iniekcji. W trakcie zabiegu po podaniu kwasu hialuronowego skóra jest masowana, aby równomiernie rozłożyć preparat i uzyskać naturalny efekt.

Czytaj też: Wolumetria twarzy – zabieg modelujący owal twarzy

Efekty zabiegu modelowania policzków

Zabieg wypełnienia policzków ma za zadanie uwydatnić kości policzkowe, zarysować rysy twarzy, zredukować oznaki starzenia skóry. Policzki stają się sprężyste oraz podniesione, a skóra wygładzona i pogrubiona. Zabieg podania kwasu hialuronowego na opadające policzki prowadzi również do zwiększenia nawilżenia skóry oraz stymulacji do regeneracji skóry. Efekt podania kwasu hialuronowego utrzymuje się około 12 miesięcy.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty