Pielęgnacja młodej cery i zabiegi na pierwsze zmarszczki | RosaMed Clinic

Pierwsze zmarszczki – pielęgnacja młodej cery

Jeśli masz 20 – 25 lat to jesteś młodą osobą. Ale czy wiesz, że po dwudziestym piątym roku życia skóra zaczyna się starzeć? Tak, mimo młodego wieku mogą pojawiać się już pierwsze zmarszczki pod oczami, na czole czy przy ustach. Jest to idealny moment, aby wprowadzić odpowiednią pielęgnację twojej młodej cery, aby działać profilaktycznie i zapobiec pogłębianiu się zmarszczek.

Starzenie się skóry – czynniki

Starzenie się skóry rozpoczyna się już po 25 roku życia w związku z tym na skórze pojawiają się zmarszczki, bruzdy czy spadek jędrności skóry. Do czynników wpływających na starzenie się skóry zaliczamy: predyspozycje genetyczne, nieprawidłowa dieta, stres, używki, zmiany hormonalne, mała ilość wypijanej wody czy nadmierna ekspozycja na słońce.

Pielęgnacja młodej cery

Aby opóźnić starzenie, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja nawet młodej cery. Kosmetyki powinny być dobrane odpowiednio do rodzaju cery, jednak ważne, aby zawierały składniki aktywne skuteczne na pierwsze pojawiające się zmarszczki.

Co stosować na pierwsze zmarszczki?

Na pierwsze pojawiające się zmarszczki bardzo skuteczne są kosmetyki zawierające w swoim składzie takie substancje jak: kwas hialuronowy, witaminy C i E, koenzym Q10, retinol, kwasy migdałowy i glikolowy. To składniki, które zapewniają odpowiednie nawilżenie skórze, stymulują skórę do produkcji nowego kolagenu i elastyny, są antyoksydantami zwalczającymi szkodliwe działanie wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się skóry oraz regenerują i zapobiegają jej odwodnieniu.

Warto również zwrócić dużą uwagę na pielęgnację skóry pod oczami. Jest cieńsza od skóry twarzy w związku z tym zmarszczki pod oczami uwidaczniają się już w wieku 20 lat, gdyż szybko się przesusza i traci jędrność. Aby zapobiec pogłębianiu się zmarszczek pod oczami w wieku 20/25 lat warto wprowadzić odpowiednią pielęgnacje tej newralgicznej okolicy. Do powstawania zmarszczek pod oczami w młodym wieku 20-25 lat przyczynia się nieprawidłowy demakijaż – niedomywanie kosmetyków kolorowych, zbyt intensywne tarcie i rozcieranie, brak fotoprotekcji oraz stosowanie nieodpowiednich kosmetyków.

Jakie kosmetyki stosować?

Na zmarszczki pod oczami do 25 roku życia należy stosować zwykłe kremy nawilżające jednak po 30 roku życia zmarszczek pod oczami jest więcej a kolagenu ubywa w związku z czym należy wprowadzić bardziej bogatą pielęgnację. Kosmetyki powinny w swoim składzie zawierać witaminę C, E, retinol, kwas hialuronowy czy olejek z awokado, które są doskonałymi przeciwutleniaczami, intensywnie odżywiają skórę oraz stymulują do produkcji kolagenu dzięki czemu skóra jest wygładzona i nawilżona.

Jakie zabiegi na pierwsze zmarszczki?

Oprócz skutecznej pielęgnacji, zabiegi na pierwsze zmarszczki powinny intensywnie stymulować skórę do przebudowy. Dzięki temu oprócz ich wygładzenia działamy w profilaktyce przeciwstarzeniowej. Do takich zabiegów należą:

  • Toksyna botulinowajeden z najskuteczniejszych zabiegów przeciwzmarszczkowych. Preparat ma za zadanie blokować mimikę efektem czego jest wygładzenie skóry i nie pogłębianie się zmarszczek
  • Dermapen, roller, radiofrekwencja mikroigłowa – to zabiegi mikronakłuwania intensywnie stymulujące skórę do przebudowy i regeneracji, doskonale wygładzają zmarszczki oraz biorą udział w tworzeniu nowego kolagenu dzięki czemu młodzieńczy wygląd zostaje zachowany na dłużej.
  • Mezoterapia igłowa – zabieg polegający na wstrzykiwaniu w skórę właściwą koktajli odpowiednio dobranych do skóry. Oprócz stymulacji do produkcji kolagenu i elastyny, podawany preparat intensywnie nawilża, odżywia i rozświetla skórę.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty