Lifting bez skalpela to pojęcie obejmujące zabiegi nieinwazyjne twarzy, szyi, dekoltu czy innych obszarów ciała w których skóra utraciła jędrność i napięcie. Są to metody, które służą do poprawy wyglądu skóry poprzez jej stymulację, efektem czego jest wzrost napięcia oraz gęstości skóry.

Co to jest lifting bez skalpela?

To nieinwazyjne zabiegi pozwalające przywrócić skórze jędrność i sprężystość. Rekomendowane zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. To zabiegi które służą do liftingu twarzy, okolicy oka, szyi, dekoltu oraz ciała np. ramion czy brzucha. W wyniku działania zabiegów dochodzi do:

 • Spłycenia zmarszczek oraz bruzd
 • Zlikwidowania chomiczków
 • Zwiększenia gęstości i napięcia skóry twarzy, czoła, policzków czy okolicy pod oczami
 • Poprawy owalu twarzy
 • Redukcji drugiego podbródka
 • Uniesienia brwi
 • Odmłodzenia okolicy szyi i dekoltu
 • Poprawy stanu skóry, odmłodzenia wyglądu

Zabiegi liftingujące twarz, szyję i dekolt:

 • HIFU jest to zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków o dużej częstotliwości. W wyniku poddania skóry ultradźwiękom dochodzi do pobudzenia procesów regeneracyjnych w tkankach oraz stymulacji do produkcji nowego kolagenu i elastyny bez przerwania ciągłości naskórka. Jest to zabieg bezbolesny, nie wymagający znieczulenia.

Zabieg HIFU na twarz doprowadza do wytworzenia kolagenu dzięki czemu pozwala spłycić zmarszczki, zagęścić skórę, wymodelować owal twarzy, unieść brwi. Zabieg HIFU jest to również zabieg wyszczuplający twarz, dzięki czemu można wysmuklić rysy twarzy, a nawet zredukować drugi podbródek.

Efektem zabiegów HIFU na twarz jest odmłodzenie wyglądu, redukcja zmarszczek i chomików. Zabieg HIFU wyostrza owal twarzy, zmniejszenie opadania powieki poprzez uniesienie brwi.

Zabieg należy powtórzyć około 2-3 krotnie co 3 miesiące.

 • Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg mikronakłuwania połączonego z falą radiową. W wyniku podgrzania skóry dochodzi do skracania się włókien kolagenowych czego efektem jest lifting twarzy. Dodatkowo w wyniku zabiegu dochodzi do mikronakłuwania stymulującego do produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg wymaga przerwania ciągłości naskórka. Jest to zabieg wymagający znieczulenia miejscowego w celu zwiększenia komfortu zabiegu.

Zabieg rf mikroigłowej doprowadza do spłycenia zmarszczek, redukcji przebarwień, uwydatnienia konturu twarzy, redukcji blizn czy zmniejszenia przetłuszczania się skóry.

Dla uzyskania najlepszych efektów należy wykonać od 3-4 zabiegów co 4-6 tygodni.

 • Nici liftingujące to technika pozwalająca na odmłodzenie skóry bez użycia skalpela. Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu przez skórę nić w okolicę policzka lub czoła celem liftingu oraz uwydatnienia konturu twarzy.

Zabieg pozwala w szybki sposób uzyskać efekt liftingu oraz pobudza produkcji kolagenu i elastyny. Efekty widoczne są zaraz po zabiegu, natomiast pełny efekt widoczny jest do około miesiąca czasu.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu w wyniku czego nie należy do bolesnych. Efekty zabiegu utrzymują się nawet do 2 lat.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty