Zabiegi na twarz po 30 w RosaMed Clinic

Wydawałoby się skóra trzydziestolatki nie starzeje się, a proces ten następuję dużo później. To błąd ponieważ mimo, że u wielu 30 letnich osób nie widać oznak starzenia to proces starzenia się skóry już się rozpoczął i prędzej czy później niedoskonałości związane z wiekiem zaczną się uwidaczniać na skórze. Jak spowolnić pojawienie się oznak starzenia? Jakie zabiegi na twarz po 30 wybrać? Jakie zabiegi odmładzające na twarz po 30 są polecane, a jakie zabiegi kosmetyczne?

Jak starzeje się skóra po 30?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się mniej więcej w okolicach 25 roku życia. Z roku na rok jej budowa zmienia się doprowadzając do powstania i uwidocznienia oznak starzenia. Główne zmiany zachodzące w skórze po 30 to: utrata jędrności, wolniejsza regeneracja, zmniejszenie odporności na czynniki zewnętrzne, utrata nawilżenia, witalności, blasku. Po trzydziestce w skórze spowalnia się proces produkcji kolagenu i elastyny, skóra traci zdolność do odnowy oraz zmniejsza się jej nawilżenie.

Jakie zabiegi na twarz po 30?

Każdemu z nas zależy na przedłużeniu witalności i młodego wyglądu skóry. Aby do tego doszło warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji domowej, dokładnym demakijażu, regularnym złuszczaniu skóry, tonizacji, stosowaniu bogatych kremów i serum oraz wysokiej ochronie przeciwsłonecznej. Te podstawowe, domowe działania skutecznie wzmacniają barierę lipidową, utrzymują odpowiednie nawilżenie oraz zapobiegają zmianom spowodowanym poprzez ekspozycję na słońce. Jednak młody wygląd skóry w dużej mierze zależy również od naszych predyspozycji genetycznych. Zdarza się tak, że wiele młodszych osób posiada już widoczne oznaki starzenia w postaci zmarszczek głównie wokół oczu i na czole, zmarszczek na szyi czy opadających powiek. Wtedy z pomocą przychodzą profesjonalne zabiegi dla 30 latków, które w skuteczny sposób spowalniają proces starzenia i redukują oznaki starzenia.

Czytaj też: Jakie wybrać zabiegi dla 50-latki?

Zabiegi kosmetyczne dla 30 latki

Zabiegi kosmetyczne po 30 powinny skupić się na intensywnych złuszczaniu oraz nawilżaniu skóry. Do polecanych zabiegów w tej grupie wiekowej zalicza się: mikrodermabrazję korundową, zabiegi z użyciem kwasów np. Retix C, ph formuła, PQ Age czy BioRePeel. Zabiegi te dbają o odpowiednie oczyszczenie skóry, zwiększenie napięcia oraz redukcję przebarwień.

Do zabiegów nawilżających dla 30 latki zalicza się: mezoterapię bezigłową i igłową, criolift, infuzję tlenową czy karboksyterapię.

Zabiegi odmładzające na twarz po 30

Po 30 pojawiają się pierwsze oznaki starzenia w postaci zmarszczek mimicznych, grawitacyjnych, spadku jędrności skóry i przebarwień. W takim wypadku należy zastosować zabiegi redukujące powstałe oznaki starzenia. Do najskuteczniejszych zabiegów odmładzających na twarz po 30 należą: toksyna botulinowa, nici PDO, stymulatory tkankowe, radiofrekwencja mikroigłowa, fotoodmładzanie laserowe oraz mezoterapia igłowa.

Zabiegi należy skonsultować ze specjalistą, który w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie dobierze najskuteczniejszy zabieg do posiadanych niedoskonałości.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty