Jakie wybrać zabiegi dla cery dojrzałej w gabinecie kosmetycznym?

Cera dojrzała wymaga odpowiedniej pielęgnacji, silnego odżywienia i nawilżenia oraz stymulacji do przebudowy. Oprócz domowej pielęgnacji cery dojrzałej niezwykle ważne jest wykonywanie zabiegów kosmetologicznych i medycy estetycznej, aby zachować jak najdłużej młodzieńczy wygląd. Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom dla cery dojrzałej w gabinecie kosmetycznym można w krótkim czasie zredukować pojawiające się oznaki starzenia takie jak: zmarszczki, bruzdy, spadek jędrności skóry, przebarwienia, opadanie powiek, zmatowienie i ścieńczenie skóry. Jakie zabiegi dla cery dojrzałej będą najodpowiedniejsze?

Charakterystyka cery dojrzałej

Skóra dojrzała charakteryzuje się występowaniem dużej ilości zmarszczek oraz utratą jędrności skóry. Dodatkowo cera dojrzała posiada cechy związane z dużą ekspozycją na słońce takich jak: przebarwienia, zaburzenia kolorytu, ogniska rogowacenia skóry, rozszerzone pory i naczynka, czy zmiany barwnikowe o charakterze przednowotworowym.

Jakie wybrać zabiegi dla cery dojrzałej w gabinecie kosmetycznym?

Blefaroplastyka powiek górnych – jest to jeden z coraz chętniej wybieranych przez pacjentów zabiegów. Wraz z wiekiem z powodu spadku jędrności, skóra powiek również traci jędrność tworząc zwiotczenia i opadając nadmiernie na gałkę oczną. Polega na wycięciu nadmiaru wiotkiej skóry oraz poduszek tłuszczowych prowadzących do zaburzenia widoczności, częstych bóli głowy, uczuciem ciężkości powiek, postarzaniem wyglądu twarzy, smutnym spojrzeniem czy opuchlizną wokół oczu. W wyniku zabiegu dochodzi do przywrócenia młodzieńczego wyglądu skóry, zdrowego wyglądu i przywrócenia prawidłowego konturu oczom.

Alternatywą dla zabiegu blefaroplastyki powiek jest zabieg z użyciem nici PDO na opadające powieki. Zabieg należy do mniej inwazyjnych metod i polega na podskórnym wszczepianiu nici mających na celu przebudować skórę, pobudzić do regeneracji i wyprodukowania nowego kolagenu. W efekcie dochodzi do uniesienia powiek.

Radiofrekwencja mikroigłowa to jeden z zabiegów odmładzających na twarz, który prowadzi do przebudowy skóry, regeneracji, wyprodukowania nowego kolagenu i elastyny, zredukowania zmarszczek, bruzd i blizn oraz rozjaśnienia przebarwień. Zabieg jest połączeniem fali radiowej o działaniu ujędrniającym oraz mikronakłuwania prowadzącego do przebudowy skóry i stymulowaniu produkcji nowego kolagenu. W efekcie skóra staje się jędrna, pogrubiona, zmniejszone zostają pory skóry, zmarszczki i bruzdy, cera nabiera zdrowego kolorytu, a przebarwienia się rozjaśniają.

Innym bardzo skutecznym zabiegiem dla cery dojrzałej w gabinecie kosmetycznym jest HIFU, zwany również jako lifting twarzy bez skalpela. Zabieg wykorzystuje ultradźwięki sięgające aż do powięzi mięśniowej przez co jest to jeden z najgłębszych zabiegów kosmetologicznych na rynku. W wyniku zabiegu dochodzi do skrócenia warstwy SMAS – efekt liftingu oraz pobudzenia fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. W wyniku zabiegu dochodzi do pogrubienia struktury skóry, zwiększenia napięcia, redukcji zmarszczek, poprawy owalu twarzy, zredukowania drugiego podbródka i opadających brwi.

Mezoterapia skóry pod oczami – jest to zabieg polegający na wstrzykiwaniu koktajli odżywczych na bazie kwasu hialuronowego oraz peptydów i witamin mających na celu zredukowanie zmarszczek pod oczami. W wyniku regularnych zabiegów dochodzi do poprawy odżywienia i nawilżenia skóry, pogrubienia struktury skóry, spłycenia zmarszczek, rozjaśnienia cieni pod oczami i redukcji obrzęków.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty