Najlepsze zabiegi na bruzdy nosowo wargowe - RosaMed Clinic Warszawa

Zmarszczki i bruzdy to jedne z oznak starzenia pojawiające się już po 25 roku życia kiedy to w skórze ubywa ważnych materiałów budulcowych zapewniających młodzieńczy wygląd jakimi są kolagen i elastyna. Dodatkowo nieustanna praca mięśni mimicznych prowadzi do powstania i pogłębienia się początkowo drobnych linii zmarszczek przekształcających się później w głębokie bruzdy. Do jednych z najbardziej charakterystycznych należą bruzdy nosowo-wargowe. Jakie wybrać zabiegi na bruzdy nosowo wargowe?

Charakterystyka bruzd nosowo-wargowych

Bruzdy nosowo wargowe to zmarszczki pionowe biegnące od kącików ust do nosa. Z biegiem czasu zmarszczki te pogłębiają się tworząc nieestetyczne bruzdy. Dodatkowo skóra zaczyna wiotczeć tworząc nad bruzdą nosowo wargową fałdy przypominające małpi pyszczek.

Czytaj też: Jaki zabieg na zmarszczki na czole i na lwią zmarszczkę?

Przyczyny powstawania bruzd nosowo-wargowych

Bruzdy nosowo-wargowe zaczynają pojawiać się już po 25 roku życia, kiedy to skóra rozpoczyna proces starzenia, w skórze ubywa substancji budulcowych w postaci kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. W związku z tym skóra traci swoją jędrność i witalność. Dodatkowo nieustająca praca mięśni mimicznych powoduje powstanie zmarszczek, które stopniowo się pogłębiając tworzą bruzdy.

Jakie wybrać zabiegi na bruzdy nosowo wargowe?

Co na bruzdy nosowo wargowe będzie skuteczne? W zależności od stopnia zaawansowania bruzd nosowo wargowych, zabiegi ustala się indywidualnie. W przypadku bardzo głębokich bruzd najlepszym zabiegiem redukującym tą niedoskonałość jest wypełnienie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym.

Wypełnianie bruzd-nosowo wargowych kwasem hialuronowym to zabieg polegający na wstrzyknięciu miejscowo usieciowanego kwasu hialuronowego. W efekcie bezpośrednio po zabiegu bruzda nosowo wargowa zostaje wypełniona i wygładzona, staje się niewidoczna. Oprócz funkcji wypełniających, kwas hialuronowy prowadzi również do odmłodzenia wyglądu twarzy, wspomaga zachowanie gładkiej i jędrnej struktury skóry.

Innym zabiegiem skutecznie działającym na bruzdy nosowo wargowe są nici PDO. Jest to metoda polegająca na wprowadzeniu krótkich nici pod skórę mających na celu pobudzić skórę do produkcji kolagenu i elastyny, zwiększając przy tym napięcie i elastyczność skóry oraz prowadzące do wypłycenia zmarszczek i blizn.

W celu wypłycenia bruzd nosowo wargowych zalecane są również zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej. To zabieg polegający na opracowywaniu niedoskonałości skóry za pomocą głowicy z mikroigiełkami generującą falę radiową. W wyniku zabiegu dochodzi do podgrzewania tkanek, skracania włokien kolagenowych i w efekcie zwiększania ich elastyczności. Dodatkowo w trakcie zabiegu dochodzi do wytwarzania kontrolowanego stanu zapalnego mającego na celu przebudowywanie struktury skóry, pobudzania fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz wypłycania zmarszczek i bruzd.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty