Zabiegi na zmarszczki mimiczne | RosaMed Clinic

Zabiegi na zmarszczki mimiczne

Zmarszczki to utrapienie dla wielu osób. Są one naturalnym objawem procesu starzenia się skóry. Skóra starzeje się już po 25 roku życia, to wtedy ubywa w niej kolagenu i mogą pojawiać się pierwsze oznaki starzenia w postaci zmarszczek. Jednak geny, dieta, tryb życia czy używki powodują, że procesy te mogą nastąpić szybciej i z większą siłą.

W obecnych czasach istnieje wiele sposobów walki z upływającym czasem. Kliniki oferują wiele różnorodnych zabiegów przeciwzmarszczkowych, które umożliwiają trwałą redukcję lub spłycenie zmarszczek.

Jak pozbyć się zmarszczek mimicznych? Sprawdzone zabiegi na zmarszczki mimiczne

  • Toksyna botulinowa – zabieg medycyny estetycznej polegający na wykorzystaniu jadu kiełbasianego potocznie zwanego botoksem w celu zredukowania zmarszczek. Preparat powoduje blokowanie przewodzenia impulsów nerwowych wywołujących skurcze mięśni dzięki czemu przestają się one kurczyć i zmarszczki się nie pogłębiają. Toksyna botulinowa służy do redukcji zmarszczek mimicznych na czole, kurzych łapek, zmarszczek mimicznych wokół ust czy na brodzie tzw. marionetek . Zabieg jest bezpieczny i trwały. Efekty pojawiają się po około 5-10 dniach i utrzymują 4-6 msc.
  • Wypełnienie kwasem hialuronowym zmarszczek mimicznych – jest to zabieg, który polega na redukcji zmarszczek i bruzd za pomocą usieciowanego kwasu hialuronowego. Substancja ta występuje naturalnie w naszej skórze, dzięki czemu zabieg uważany jest za niezwykle skuteczny i bezpieczny. Zabieg jest stosowany w celu korekty zmarszczek zarówno drobnych jak i głębokich bruzd. Efekt widoczny jest natychmiast po podaniu preparatu i utrzymuje się od 6-12 msc.
  • Radiofrekwencja mikroigłowa – to nowoczesna i skuteczna metoda liftingu i redukcji zmarszczek. Zabieg wykorzystuje dwie technologie – falę radiową prowadzącą do ujędrniają skóry poprzez skracanie włókien kolagenowych oraz mikronakłuwanie stymulujące skórę do przebudowy. W wyniku zabiegu dochodzi do ujędrniania skóry, redukcji zmarszczek, ujednolicenia kolorytu skóry, spłycenia blizn i rozstępów oraz zwężenia ujść gruczołów łojowych Dla uzyskania najlepszego efektu należy wykonać 3-6 zabiegów co 30 dni. Efekty utrzymują się do 2 lat.
  • HIFU – jest to jeden z najgłębszych liftingów na rynku kosmetologicznym. Dzięki zastosowaniu technologii fali ultradźwiękowej, dociera ona aż do powięzi mięśniowej, intensywnie pobudzając i ujędrniając skórę. Zabieg wykonywany jest na wszystkie partie twarzy i ciała, przynosząc efekt ujędrniający i redukujący zmarszczki mimiczne.
  • Mezoterapia igłowa – zabieg, polegający na ostrzykiwaniu głębokich warstw skóry specjalnymi koktajlami zawierającymi składniki aktywne. Ma na celu uzupełnienie niedoborów substancji odżywczych oraz minerałów i aminokwasów. W wyniku nakłuwania skóry dochodzi do intensywnego pobudzania skóry do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu dochodzi do ujędrniania skóry i redukcji zmarszczek. Dla uzyskania najlepszych efektów zabieg powinno wykonać 3-6 razy, raz w miesiącu.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty