Jakie zabiegi na twarz dla 50 latki? Sprawdź RosaMed Clinic Warszawa

Nasza skóra już po 25 roku życia zaczyna się starzeć. Zmiany te zachodzą stopniowo, jednak im bardziej zaawansowany wiek, nieodpowiednia pielęgnacja i brak profilaktyki, tym bardziej prowadzą do pogłębiania się oznak starzenia skóry. Jakie zabiegi na twarz są wskazane dla 50 latki? Polecane zabiegi odmładzające twarz po 50.

Charakterystyka skóry 50 latki

Skórę osoby po pięćdziesiątym roku życia można zaliczyć do skóry dojrzałej. Jej charakterystyczną cechą jest widoczna duża wiotkość skóry, brak jędrności, brak owalu twarzy, zapadnięcia na skroniach i policzkach w wyniku ubytku tkanki, głębokie zmarszczki i bruzdy, przebarwienia, niejednolity koloryt skóry, widoczność rozszerzonych porów, szorstkość i matowość.

Cechy te pojawiają się w wyniku naturalnego procesu starzenia się skóry, zmniejszonej ilości kwasu hialuronowego, mniejszej produkcji kolagenu i elastyny, ekspozycji na czynniki zewnętrzne min. na promieniowanie UV, stres czy zanieczyszczenia powietrza.

Jakie zabiegi na twarz dla 50 latki?

Skóra po 50 roku życia wymaga odpowiedniej pielęgnacji i zabiegów. Domowe sposoby i kosmetyki w tym okresie mogą już nie wystarczyć. Warto sięgnąć po pomoc specjalistów w zakresie zabiegów na twarz dla cery dojrzałej.

Czytaj też: Jakie wybrać zabiegi na naczynka?

Jakie zabiegi kosmetyczne są dedykowane na twarz po 50?

Zabiegi oczyszczania i złuszczania twarzy. Nasza skóra w każdym wieku wymaga odpowiedniego złuszczenia. Dzięki temu pozbywamy się wszelkich zanieczyszczeń ze skóry, zaskórników, wyprysków, przebarwień oraz szorstkości. Dla cery dojrzałej dobrze sprawdzą się:

  • zabiegi mikrodermabrazji korundowej,
  • peelingu kawitacyjnego,
  • zabiegi z użyciem peelingów chemicznych np. Retix C czy phformuła A.G.E

Zabiegi nawilżające dla skóry dojrzałej to doskonała propozycja dla osób po 50. W tym wieku dochodzi do spowolnionej pracy gruczołów łojowych oraz mniejszej produkcji kwasu hialuronowego co wiąże się z suchością, szorstkością skóry, matowością i zmniejszoną elastycznością.

Bardzo dobrze sprawdzą się zabiegi pielęgnacyjne za bazie kosmetyków z kwasem hialuronowym, kolagenem, witaminą E,C, peptydami oraz mezoterapie igłowe.

W tej grupie wiekowej największą popularnością cieszą się zabiegi odmładzające na twarz. Po 50 klientom najbardziej zależy na poprawie napięcia skóry, ujędrnieniu, zredukowaniu zmarszczek oraz przebarwień. Do zabiegów polecanych przez lekarzy należą:

  • wypełnienie kwasem hialuronowym,
  • toksyna botulinowa,
  • hifu,
  • radiofrekwencja mikroigłowa,
  • fotoodmładzanie laserowe,
  • stymulatory tkankowe.

Zabiegi dobierane są indywidualnie w zależności od wskazań, przeciwwskazań i oczekiwań pacjenta.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty