RosaMed Clinic

Dowiedz się jak pozbyć się blizn na twarzy | RosaMed Clinic

Jakie wybrać zabiegi na blizny na twarzy

Blizny na twarzy to pozostałości po trądziku, ospie czy szwach. Są to ubytki w skórze, które sięgają aż do skóry właściwej i jej głębszych warstw. Łagodniejsze zmiany z biegiem czasu znikają, jednak są też takie, które zostawiają trwałe zmiany. Jakie są sposoby na blizny? Czy są skuteczne zabiegi na blizny na twarzy?

Jak powstają blizny na twarzy?

Blizny na twarzy są to zmiany powstałe w wyniku urazów, zabiegów chirurgicznych lub trądziku.

Blizny potrądzikowe powstają w wyniku uszkodzenia warstwy skóry właściwej i zastąpienia jej tkanką włóknistą. Efektem tego są nieestetyczne wgłębienia, nierówności i przebarwienia. Blizny często są skutkiem nieprawidłowej pielęgnacji i zbyt późnego lub nieprawidłowego leczenia. Ważne jest, aby nadmiernie nie złuszczać, przesuszać oraz nie wyciskać zmian trądzikowych, gdyż to dodatkowo skutkuje pojawieniem się blizn.

Blizny po zabiegach chirurgicznych powstają w wyniku uszkodzenia skóry. Na wygląd blizny wpływa głębokość jej powstania, proces gojenia oraz pielęgnacja. Ważne, aby nie doprowadzić do nadkażenia i rozciągnięcia blizny, gdyż w ten sposób zaburzony zostaje proces regeneracji.

Jak się pozbyć blizn na twarzy? Jakie kosmetyki wybrać?

Aby pozbyć się blizn na twarzy ważne jest stosowanie substancji o właściwościach regenerujących i stymulujących produkcję kolagenu i elastyny. Do takich składników należą: aloes, miód oraz olej kokosowy. Są to składniki, które posiadają witaminy i substancje odżywcze przyspieszające proces regeneracji. Dodatkowo warto stosować witaminę E, która nawilża, wygładza oraz zmniejsza widoczność blizn. Bardzo dobre efekty wykazują również substancje na bazie kolagenu – białka występującego w tkance łącznej, biorącego udział w zabliźnianiu ran. Warto również postawić na produkty bogate w kolagen np. galaretki mięsne czy spożywanie kolagenu w formie pitnej. Inną skuteczną substancją jest retinol, preparat biorący udział w produkcji kolagenu, o działaniu silnie odmładzającym i wygładzającym.

Zabiegi na blizny na twarzy

W redukcji blizn na twarzy dobre efekty dają zabiegi złuszczające takie jak mikrodermabrazja czy peelingi chemiczne. Dzięki właściwościom złuszczającym dochodzi do wygładzenia i spłycenia blizn. Zabiegi te jednak sprawdzają się głównie w przypadku niewielkich blizn i przebarwień.

Radiofrekwencja mikroigłowa - to kolejny zabieg wykazujący bardzo dobre efekty terapeutyczne. W trakcie zabiegu dochodzi do mikronakłuwania połączonego z falą radiową. W trakcie zabiegu wykonywane są kontrolowane mechanizmy uszkadzające skórę, które wymuszają na niej procesy regeneracyjne. Efektem serii zabiegów jest wytworzenie się nowych włókien kolagenowych w miejscach ubytków i odnowę i wygładzenie skóry.

Mezoterapia igłowa - jako zabieg na blizny na twarzy również daje bardzo dobre efekty. W trakcie zabiegu dochodzi do nakłuwania skóry i podawania koktajli odżywczych mających na celu silne reakcje regeneracyjne skóry i spłycenie zmarszczek.

W przypadku pojedynczych blizn sprawdza się również wypełnienie blizn kwasem hialuronowym. Zabieg polega na ostrzykiwaniu blizny skoncentrowanym kwasem hialuronowym, dzięki czemu dochodzi do uzupełnienia ubytku i wygładzenia skóry.

Zapisz się wybrany na zabieg na blizny na twarzy:

mikrodermabrazja plus laser biostymulacyjny

MIKRODERMABRAZJA KORUNDOWA

radiofrekwencja mikroigłowa

RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

kwas hialuronowy

WYPEŁNIENIE BLIZN KWASEM HIALURONOWYM