Cera naczynkowa zabiegi w RosaMed Clinic Warszawa

Cera naczyniowa to niezwykle wymagający rodzaj skóry. Cechuje się dużą wrażliwością i delikatnością, występowaniem widocznych na skórze rozszerzonych naczynek, zaczerwienieniem oraz silną reakcją skóry na czynniki zewnętrzne, kosmetyki i detergenty. Jakie zabiegi na naczynka na twarzy są najskuteczniejsze? Czy zabieg zamykania naczynek na twarzy działa?

Charakterystyka skóry naczyniowej

Skóra naczynkowa charakteryzuje się dużą delikatnością oraz cienką strukturą, dodatkowo sprawia ona wiele problemów pielęgnacyjnych, intensywnie reaguje na czynniki zewnętrzne takie jak temperatura, emocje, stres, wysiłek fizyczny, ostre jedzenie, suchość powietrza, kosmetyki do pielęgnacji i demakijażu. Najbardziej charakterystyczne dla cery naczynkowej jest występowanie płytko pod skórą naczyń krwionośnych, które widoczne są w postaci skupiska naczynek. Dodatkowo skóra naczynkowa charakteryzuje się pojawianiem się rumienia na twarzy, uczucia ściągnięcia, pieczenia, a nawet świądu. Cera naczynkowa jest skłonna do szybkiego podrażniania, które może doprowadzić do pojawienia się popękanych naczynek tzw. pajączków.

Pielęgnacja oraz zabiegi dla cery naczynkowej

W przypadku skóry naczyniowej niezwykle ważne jest stosowanie odpowiedniej pielęgnacji domowej, która będzie zapewniać odpowiednią barierę ochronną i zapobiegać podrażnieniom skóry. Skóra naczynkowa wymaga delikatnego traktowania, stosowania odpowiednio dobranych kosmetyków o działaniu wzmacniającym naczynia krwionośne i zapobiegającym ich pękaniu zawierające w swoim składzie składniki aktywne takie jak: witaminy K, C i E, oleje roślinne, rutynę, wyciąg z kasztanowca. W pielęgnacji należy unikać stosowania peelingów mechanicznych oraz kosmetyków zawierających alkohol i silne substancję zapachowe.

Czytaj też: Powiększanie ust u mężczyzn

Zabiegi do cery naczynkowej

W gabinetach medycyny estetycznej i kosmetologicznych można znaleźć wiele zabiegów dedykowanych dla cery naczynkowej i zamykających naczynka. Do najczęściej polecanych zalicza się zabiegi laserowego zamykania naczynek, mezoterapię igłową i bezigłową z dodatkiem składników aktywnych wzmacniających naczynia krwionośne oraz zabiegi z użyciem delikatnych kwasów o działaniu przeciwzapalnym i wyciszającym skórę.

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów dla cery naczynkowej w gabinecie kosmetycznym należy zabieg laserowego zamykania naczynek. Zabieg polega na przykładaniu głowicy emitującej intensywne światło pulsujące, które ma za zadanie absorbować hemoglobinę w naczyniach krwionośnych. Światło to następnie zmienia się w energię cieplną, która niszczy białka ścian naczyń i prowadzi do ich zanikania.

Zabieg laserowego zamykania naczynek na twarzy uważa się za najskuteczniejszy i dający najszybsze efekty. Już jeden zabieg może w znacznym stopniu zmniejszyć lub nawet całkowicie zamknąć rozszerzone naczynka na twarzy. Dodatkowo zabieg powoduje zmniejszenie rumienia i wyciszenie skóry.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty