Zabiegi na twarz i ciało w ciąży RosaMed Clinic Warszawa

Ciąża to okres dużych zmian zachodzących zarówno w życiu kobiety jak i w samopoczuciu i wyglądzie. Dochodzi do zwiększenia masy ciała, pojawienia się cellulitu, rozstępów, opuchlizny, żylaków oraz przebarwień. Taka duża ilość zmian oraz szalejąca gospodarka hormonalna przyczyniają się do pogorszenia samooceny i samopoczucia. Ale czy w trakcie trwania ciąży należy przestać o siebie dbać i omijać gabinety kosmetologiczne? Absolutnie nie! Gabinety kosmetologiczne oferują coraz większą ilość zabiegów dedykowanych dla kobiet w ciąży, które poprawią kondycję skóry, pomogą w szybszy sposób wrócić do formy oraz zrelaksują przyszłą mamę. Jakie zabiegi na twarz można wykonywać w ciąży?

Jakie zabiegi na twarz można wykonywać w ciąży?

Istnieje długa lista zabiegów bezpiecznych dla kobiet w ciąży. Kobiety w ciąży to klient, na którego trzeba zwrócić szczególną uwagę. Wiele substancji aktywnych wykorzystywanych w kosmetologii nie jest wskazana w okresie ciąży. Do tej grupy należą m.in. kosmetyki zawierające retinoidy, kwasy AHA i kwas salicylowy, kofeina, olejki eteryczne. Dodatkowo większość zabiegów kosmetologicznych zaleca jest kobietom w ciąży po ukończonym pierwszym trymestrze ciąży.

Zabiegi kosmetyczne na twarz dla kobiet w ciąży

Do bezpiecznych zabiegów na twarz dla kobiet w ciąży należą zabiegi pielęgnacyjne, zawierające bezpieczne składniki aktywne takie jak: kwas hialuronowy, pantenol, witaminę C czy alantoinę. Zabiegi pielęgnacyjne dla kobiet w ciąży mają na celu oczyścić skórę z zanieczyszczeń, wygładzić strukturę, nawilżyć, poprawić jędrność i elastyczność oraz rozświetlić. Do zabiegu świetnie sprawdzającego się w czasie ciąży należy zabieg infuzji tlenowej. Ma on na celu wprowadzenie składników aktywnych za pomocą tlenu hiperbarycznego o działaniu dotleniającym i antybakteryjnym. Po zabiegu skóra jest odświeżona, pełna blasku, nawilżona i napięta.

Innymi zabiegami na twarz polecanymi w ciąży są masaże twarzy: kobido i japoński lifting twarzy. Są to masaże o działaniu liftingującym, napinającym i dotleniającym skórę, ale również doskonale relaksującym. Masaże pozwalają rozluźnić napięte mięśnie, zmniejszyć opuchliznę twarzy i okolicy pod oczami oraz odprężyć ciało i umysł.

Czytaj też: Jak ujędrnić brzuch po ciąży?

Zabiegi na ciało dla kociet w ciąży

Ze względu na zmieniającą się sylwetkę w ciąży, wiele kobiet decyduje się na zabiegi na ciało mające na celu zredukować cellulit, opuchliznę, zapobiegać powstawaniu rozstępów i nadmiernej wiotkości skóry. Do zabiegów na ciało polecanych dla ciężarnych należą: icoone, drenaż limfatyczny, refleksologia stóp oraz masaże ciała. Zabiegi na ciało można wykonywać już od drugiego trymestru ciąży po zgodzie lekarza prowadzącego ciąże.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty