Bardzo duże grono klientów klinik medycyny estetycznej boryka się z rumieniem na twarzy i pękającymi naczynkami. U części z nich występują one sporadycznie i są związane z reakcją na czynniki zewnętrzne takie jak np. wysoka temperatura, natomiast u innych występują permanentnie. Jak poradzić sobie z rumieniem na twarzy? Jak wygląda usuwanie rumienia laserem?

Rumień na twarzy – charakterystyka

Rumień, który powinien wzbudzać niepokój, to taki który występuje przewlekle, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Często jest to skupisko czerwonych plamek z czasem zlewających się w jedną plamę. Obszary te są wyraźnie ograniczone, występują najczęściej na policzkach, skrzydełkach nosa oraz brodzie. Są one spowodowane nadmiernym rozszerzeniem naczyń krwionośnych zlokalizowanych płytko pod skórą. Często rumieniowi towarzyszą pajączki – sieć małych, rozszerzonych naczyń, suchość skóry, swędzenie oraz podwyższona miejscowo ciepłota i pieczenie.

Na czym polega usuwanie rumienia laserem?

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów redukujących rumień jest zabieg laserowy. W wyniku działania światła lasera dochodzi do obkurczenia i zamknięcia naczyń krwionośnych. Dzieje się tak w wyniku absorpcji światła przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych. Podczas zabiegu komórki zawierające hemoglobinę ulegają podgrzaniu i zamknięciu w kilka tysięcznych sekundy.

Czytaj też: Jakie wybrać zabiegi odmładzające dla mężczyzn?

Jaki laser na rumień?

Do jednych z najskuteczniejszych zabiegów laserowych na usuwanie rumienia należy zabieg z użyciem lasera Ellipse Nordlys IPL. Zabieg z użyciem lasera wykazuje bardzo dobre efekty terapeutyczne. Najlepsze efekty osiągane są u osób z jasną karnacją i bladą, nieopaloną skórą, gdyż występuje wtedy większy kontrast pomiędzy kolorem skóry i naczyniami krwionośnymi. Jednakże urządzenie zaprogramowane jest w różnego rodzaje programy dobierane do różnych typów karnacji i grubości rozszerzonych naczyń. Dla osiągnięcia najlepszych efektów terapeutycznych zaleca się serie trzech zabiegów wykonywanych co 4 tygodnie.

Zabiegi na rumień

Innymi skutecznie działającymi zabiegami na rumień są: Perfectio X – laser z podczerwienią. Zabieg łączący w sobie 3 technologie: światło LED, podczerwień oraz terapię świetlną. W trakcie zabiegu skóra opracowywana jest specjalną głowicą podgrzewającą skórę do 42 stopni Celsjusza prowadząc do przebudowy skóry, ale również do łagodzenia rumienia, zaczerwienienia i wyciszenia skóry.

Dodatkowo bardzo skutecznym zabiegiem na rumień na twarzy jest zabieg pHformuła – C.R.COMPLEX. Zabieg oparty na mieszance kwasów: mlekowego, salicylowego, migdałowego oraz retinolu i nośnika PHDVC przez co skutecznie przebudowuje skórę oraz prowadzi do redukcji rumienia, zaczerwienienia, łagodzi stan zapalny i wspomaga leczenie trądziku różowatego, wzmacnia naczynia krwionośne i zapobiega ich uszkodzeniom.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty