RosaMed Clinic

Oczyszczanie twarzy dla mężczyzn RosaMed Clinic Warszawa

Jakie wybrać zabiegi do oczyszczania twarzy dla mężczyzn?

Zabiegi kosmetologiczne stały się coraz bardziej popularne wśród męskiej części klientów. Panowie coraz chętniej korzystają z zabiegów poprawiających wygląd zarówno skóry twarzy jak i ciała. Do jednych z najczęściej wybieranych zabiegów zaliczają się zabiegi pielęgnacyjne i oczyszczające twarz. Które z nich są najskuteczniejsze i dają szybkie rezultaty?

Charakterystyka męskiej skóry

Kobieta i mężczyzna różnią się pod wieloma względami i choć wydaje się to dziwne budowa skóry u kobiet i u mężczyzn również nie jest identyczna. Podstawowa budowa skóry u płci pięknej i brzydkiej jest identyczna, ale warstwy budujące skórę różnią się grubością, stopniem nawilżenia, natłuszczenia, ilością przydatków skóry takich jak włosy i gruczoły łojowe oraz stopniem oddziaływania na nie hormonów płciowych. Dodatkowo różne są również układ włókien kolagenowych oraz ilość tłuszczu w tkance podskórnej.

Skóra mężczyzny charakteryzuje się:

  • grubszym naskórkiem, ma on około 30 warstw w porównaniu do naskórka kobiet, które mają 15-20 warstw oraz grubszą skórą właściwą
  • ciemniejszym kolorytem skóry – w męskiej skórze występuje więcej melaniny
  • późniejszym powstaniem oznak starzenia takich jak zmarszczki, jednak mają one głębszą strukturę
  • mniejszą suchością – większe wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe, co ma również wpływ na agresywniejszy przebieg trądziku
  • większym owłosieniem – mieszki włosowe są mocniej stymulowane przez hormony męskie. Z wiekiem ilość owłosienia się zmniejsza, często dochodzi do łysienia
  •  mniejszą ilością zakończeń nerwowych w skórze

Zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn

Panowie coraz częściej korzystają z zabiegów kosmetycznych i zabiegów medycyny estetycznej. Do grupy zabiegów z których najczęściej korzystają należą zabiegi oczyszczające twarz, redukujące oznaki starzenia, wyszczuplające podbródek oraz ciało: brzuch i boczki.

Czytaj też: Jakie wybrać zabiegi na brzuch u mężczyzn?

Oczyszczanie twarzy u mężczyzn

Zabiegi oczyszczania twarzy są jednymi z najczęściej wybieranych zabiegów przez mężczyzn. Panowie często zaniedbują skórę twarzy poprzez nieodpowiednią pielęgnację lub jej brak. Efektem jest zanieczyszczona, poszarzała skóra, z dużą ilością zaskórników i zmian zapalnych na skórze.

Skutecznymi zabiegami kosmetycznymi oczyszczającymi twarz są: mikrodermabrazja korundowa, peeling kawitacyjny oraz zabiegi z użyciem kwasów. Są to zabiegi bezpieczne, nieinwazyjne oraz bezbolesne. Dlatego też cieszą się dużą popularnością wśród mężczyzn. Dodatkowo zabiegi te charakteryzują się dużą skutecznością, dają efekty natychmiast po zabiegu: wygładzają skórę, oczyszczają z zaskórników, działają antybakteryjnie, nawilżają i nadają skórze blasku.

Sprawdź zabiegi oczyszczania twarzy dla mężczyzn w RosaMed Clinic w Warszawie:

kosmetolog
Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.
Mikrodermabrazja z laserem biostymulacyjnym - Warszawa ochota

MIKRODERMABRAZJA KORUNDOWA

Peeling kawitacyjny - złuszczanie skóry Warszawa

PEELING KAWITACYJNY + SONOFOREZA

Projekt bez tytułu(65)

pHformuła - A.C. SOLUTION