RosaMed Clinic

Masaż odchudzający i antycellulitowy w RosaMed Clinic Warszawa

Jak pozbyć się boczków?

Tkanka tłuszczowa jest jedną z najbardziej problematycznych niedoskonałości z jaką musimy walczyć. Potrafi odkładać się na różnych partiach ciała. U kobiet najczęściej gromadzi się na brzuchu, udach, czy w talii tworząc boczki. W związku z tym, że fałdki te są nieestetyczne posiadacze za wszelką cenę chcą się ich pozbyć. Jakie są sposoby na pozbycie się boczków? Czy są zabiegi redukujące boczki?

Jak pozbyć się boczków w 3 krokach

Na powstawanie boczków wpływa odkładanie się tkanki tłuszczowej w obrębie tali i brzucha. Jest to wynikiem nieprawidłowej diety bogatej w węglowodany, cukier oraz tłuszcz. Aby pozbyć się boczków i brzucha należy przede wszystkim wdrożyć odpowiednie odżywianie, regularną aktywność fizyczną oraz zabiegi wspomagające proces ich redukcji.

Po pierwsze dieta!

Nasz domowy jadłospis powinien składać się przede wszystkim z warzyw, ryb, chudego mięsa oraz posiłków przygotowywanych w sposób beztłuszczowy, najlepiej na parze lub gotowanych.

Warto aby dieta składała się z pięciu, regularnie spożywanych dań, a ostatni posiłek był zjadany maksymalnie 2 godziny przed snem.

Aby pozbyć się brzucha i boczków ważne jest, aby unikać słodyczy i produktów zawierających duże ilości cukru, jak np. napoje gazowane. Z diety powinniśmy wyrzucić również produkty wysokotłuszczowe oraz słone przekąski przyczyniające się do zatrzymywania się wody w organizmie.

Ważne jest picie dużej ilości wody, która przyspiesza metabolizm i pozwala na szybsze pozbycie się zalegającej tkanki tłuszczowej.

Po drugie ćwiczenia!

Aby jak najszybciej uporać się z boczkami i dużą ilością tkanki tłuszczowej na brzuchu warto wprowadzić aktywność fizyczną. Najszybszą formą ćwiczeń, a zarazem najskuteczniejszą, są treningi cardio. Mają one największy wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej, dlatego że w trakcie takiego treningu pracują wszystkie mięśnie z jednoczesną utratą dużej ilości kilokalorii. Do tego typu treningów zaliczane są ćwiczenia takie jak: bieganie, jazda na rowerze, spacery czy pływanie. Aby szybko pozbyć się boczków warto ćwiczyć regularnie, najlepiej minimum trzy razy w tygodniu przez minimum 30 minut dziennie. Aby zwiększyć natężenie ćwiczeń w region brzucha należy dodatkowo wykonywać ćwiczenia typu skręty ciała, plank czy brzuszki.

Po trzecie zabiegi! Jakie zabiegi na brzuch i boczki?

Aby jak najskuteczniej walczyć z nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu i boczkach warto wspomóc wysiłki, zabiegami kosmetologicznymi i medycyny estetycznej.

Czytaj też: Jak szybko schudnąć po ciąży?

Najskuteczniejsze zabiegi na brzuch i boczki

  •         Thermogenique – jest to zabieg składający się z trzech etapów zabiegów. W urządzeniu wykorzystana jest technologia mająca na celu zredukować tkankę tłuszczową oraz wysmuklić i wymodelować sylwetkę. Pierwszym etapem zabiegu jest wykonanie kawitacji ultradźwiękowej mającej na celu usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków. Kolejnym etapem zabiegu jest ujędrnienie skóry za pomocą fali radiowej, a końcowym etapem jest drenaż limfatyczny całego ciała. W wyniku zabiegu dochodzi do wysmuklenia ciała oraz zredukowania boczków.
  •       Lipoliza iniekcyjna – zabieg mający na celu wprowadzanie w warstwę tkanki tłuszczowej preparatu zawierającego fosfatydylocholinę oraz deoksycholan sodu. Składniki te powodują rozkład błony komórki tłuszczowej w wyniku czego dochodzi do ich rozpadu i metabolizowania ich w wątrobie. W wyniku zabiegu dochodzi do wyszczuplenia sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej.
  •         HIFU – zabieg polegający na wyszczuplaniu sylwetki za pomocą ultradźwięków. Podczas zabiegu wykorzystywane są dwie głowice. Pierwszym etapem jest opracowanie sylwetki głowicą o głębokości 13 mm mająca na celu rozbijanie tkanki tłuszczowej, drugim etapem zabiegu jest zastosowanie głowicy 8mm mającej na celu pobudzanie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny w wyniku czego dochodzi do zwiększenia napięcia skóry.

 

Zapisz się na wybrany zabieg na brzuch i boczki w RosaMed Clinic: