Odmładzanie twarzy mężczyzn zabiegi w RosaMed Clinic Warszawa

Męski wygląd to przede wszystkim zadbany wygląd. Stąd też panowie u których pojawiają się oznaki starzenia coraz chętniej korzystają z zabiegów beauty, aby przedłużyć młody wygląd skóry i zadbać o jej zdrowy wygląd. Jakie zabiegi odmładzające na twarz dla mężczyzn oferują gabinety medycyny estetycznej?

Charakterystyka męskiej skóry

Skóra człowieka zarówno kobiet jak i mężczyzn zbudowana jest podobnie i ma za zadanie pełnić te same funkcje. Jednak istnieje kilka szczegółów, które różnią skórę mężczyzny i kobiety. Męska skóra różni się od kobiecej grubością, szybkością starzenia się, pracą gruczołów łojowych, ilością naczyń krwionośnych i owłosieniem. Naskórek mężczyzn jest grubszy od kobiecego o 25%, a jest to związane z hormonami płciowymi – androgenami. Dzięki temu skóra męska wykazuje większą odporność na warunki zewnętrzne takie jak słońce, zimno, wiatr czy uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo panowie mają więcej zrogowaciałych komórek w warstwie rogowej przez co ich skóra jest szorstka i mniej delikatna w dotyku niż skóra pań. U mężczyzn w związku ze zmniejszającą się ilością wytwarzanego testosteronu, oznaki starzenia skóry pojawiają się wolniej niż u kobiet. Mężczyźni dłużej mogą się cieszyć gładką skórą gdyż brodawki skóry właściwej mężczyzn są większe, lepiej dotlenione i odżywione. Natomiast szybciej zauważalne są u nich zmarszczki mimiczne ze względu na większą ilość mięśni przywłosowych.

Czytaj też: Zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn

Zabiegi odmładzające dla mężczyzn

Gabinety medycyny estetycznej posiadają szeroką ofertę zabiegów odmładzających na twarz dla mężczyzn. Panowie najchętniej wybierają zabiegi szybkie, bezbolesne i dające długotrwałe i natychmiastowe efekty.

Do najskuteczniejszych i jednych z najczęściej wybieranych przez mężczyzn zabiegów odmładzających twarz, należy redukcja zmarszczek toksyną botulinową. To zabieg, który sprawdza się u Panów z bogatą mimika twarzy i posiadających zmarszczki na czole, w okolicach oczu i ust.

Innym zabiegiem redukującym zmarszczki wybieranym przez Panów jest zabieg odmładzający z użyciem usieciowanego kwasu hialuronowego. Zabieg kwasem hialuronowym wykonuje się w celu wypełnienia zmarszczek i bruzd wokół oczu i ust. Jest szybki i dający natychmiastowy efekt wygładzenia.

Panowie coraz chętniej korzystają z zabiegów odmładzających, mających na celu przebudować skórę, poprawić jej jędrność i elastyczność. Do tego typu zabiegów zalicza się między innymi zabieg HIFU – lifting bez skalpela, radiofrekwencja mikroigłowa, laser z podczerwienią i nici PDO. Zabiegi te stymulują skórę do przebudowy w efekcie czego skóra jest bardziej napięta, a zmarszczki wygładzone.

Dla mężczyzn u których widoczne są oznaki starzenia skóry, ale również występująca suchość, szarość i zmęczenie polecane są zabiegi mezoterapii igłowej. Zabiegi mają na celu wprowadzenie składników aktywnych w głębsze warstwy skóry, dzięki czemu nabiera ona zdrowego kolorytu, staje się jasna i promienista, a dodatkowo seryjne nakłuwanie skóry przyczynia się do przebudowania skóry i odmłodzenia rysów twarzy.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty