Zabiegi odchudzające to jedne z najbardziej wyszukiwanych i pożądanych usług w gabinetach kosmetologicznych. Istnieje wiele technologii oraz zabiegów odchudzających, które pozwalają wymodelować sylwetkę, zredukować cellulit, obrzęki, wysmuklić talię czy zredukować centymetry w obwodach brzucha, ud i bioder. Jakie zabiegi odchudzające są najskuteczniejsze? Który zabieg odchudzający brzuch i ud cieszy się największą popularnością?

Zabiegi odchudzające na brzuch

Brzuch to jedna z najbardziej problematycznych okolic ciała, to tutaj szczególnie odkłada się nadprogramowa tkanka tłuszczowa. Pomimo stosowania diet i aktywności fizycznej często wygląd brzucha pozostawia wiele do życzenia.

Zabiegów odchudzających i modelujących sylwetkę na rynku kosmetologicznym jest wiele. Różnią się one zastosowaną metodą, technologią, wskazaniami i przeciwwskazaniami.

Jednymi z najskuteczniejszych zabiegów odchudzających na brzuch jest lipoliza iniekcyjna. Jest to zabieg polegający na wstrzykiwaniu preparatu na bazie fosfatydylocholiny lub deoksycholanu sodu mającego na celu niszczenie błon komórek tłuszczowych i usuwanych w naturalnym procesie metabolicznym. Zabieg wykonuje się miejscowo na najbardziej problematyczne partie ciała. Już trzy zabiegi pozwalają osiągnąć efekt zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej i zmniejszenie obwodu brzucha i tali.

Innym równie skutecznym zabiegiem wspomagającym odchudzanie jest karboksyterapia – terapia dwutlenkiem węgla prowadząca do poprawy mikrokrążenia i stymulacji kolagenu i elastyny.

Zabiegi odchudzające uda

Smukłe, jędrne uda, pozbawione cellulitu to marzenie wielu kobiet. Jednak ten obszar ciała również sprawia dużo problemów. Często mimo ćwiczeń na udach pojawia się cellulit i wiotkość skóry głównie w wewnętrznych częściach ud.

Do jednych z najskuteczniejszych zabiegów odchudzających uda jest Icoone. Jest to zabieg odchudzający w kombinezonie. Polega na masażu próżniowym na tkance łącznej dzięki czemu w doskonały sposób rozbija nagromadzoną tkankę tłuszczową, cellulit i wiotkość skóry.

Innym bardzo skutecznym zabiegiem odchudzającym uda jest Liposhock – akustyczna fala uderzeniowa. To zabieg prowadzący do rozbijania złogów tłuszczowych, usprawnienia przepływu krwi i limfy oraz poprawy metabolizmu. Seria już 6 zabiegów pozwala zredukować cellulit i wyszczuplić uda.

Czytaj też: TOP 3 zabiegi złuszczające na twarz

Zabiegi odchudzające nogi

Wiele osób oprócz wyszczuplenia ud zmaga się również z wyszczuplaniem wizualnym całych nóg, łącznie z łydkami. Te często są obrzęknięte i opuchnięte przez zatrzymującą się limfę. Do skutecznych zabiegów redukujących ten problem i odchudzających wizualnie nogi jest presoterapia – drenaż limfatyczny usprawniający przepływ krwi i limfy i pobudzający metabolizm.

Zabiegi odchudzające dla mężczyzn

U mężczyzn jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów odchudzających są zabiegi wykonywane na brzuch, boczki i podbródek. Najskuteczniejsze zabiegi odchudzające dla mężczyzn to lipoliza iniekcyjna, Icoone, fala uderzeniowa oraz HIFU – zabieg rozbijania tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków.

Warto jednak pamiętać, że zabiegi wykonywane w gabinecie kosmetologicznym mają na celu wspomagać proces odchudzania i poprawić wygląd sylwetki. Nie zastąpią one dobrze dobranej diety i aktywności fizycznej a mają na celu wspomagać odchudzanie partii opornych na proces odchudzania tradycyjnymi metodami.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty