Zabiegi dla skóry palacza w salonie kosmetycznym | RosaMed Clinic Warszawa

Około 1/5 polskich kobiet pali regularnie papierosy. Jednak dla kondycji organizmu i skóry nie jest ważne czy pali się okazjonalnie czy codziennie. Zarówno organizm jak i cera mocno na tym cierpią. Nawet w przypadku osób będących biernymi palaczami kondycja skóry cierpi. Staje się ona ziemista, matowa, nieświeża i pozbawiona naturalnego blasku. Medycyna estetyczna, kosmetologia i zabiegi z ich zakresu są w stanie przywrócić skórę do normy, jednak to jest to działanie na chwilę. Najważniejsza kwestia to całkowite rzucenie palenia.

Cera palacza

Palenie papierosów nie tylko negatywnie wpływa na organizm, ale również powoduje pogorszenie kondycji skóry, szybsze starzenie się oraz zmniejsza zdolność organizmu do gojenia się ran. W wyniku palenia na cerze palacza pojawiają się zmarszczki wokół ust oraz oczu, a skóra przybiera szarego kolorytu, matowości i ziemistości. Dodatkowo palenie papierosów powoduje szybsze starzenia się komórek skóry, powoduje osłabienie włókien kolagenowych, spadek jędrności skóry, pojawienie się rozszerzonych porów i szorstkiej struktury. Nawet po rzuceniu papierosów skóra palacza potrzebuje pomocy w celu przywrócenia ładnego kolorytu, blasku czy pozbyciu się zmarszczek.

Czytaj też: Jaki zabieg dla szarej, zmęczonej cery?

Zabiegi dla skóry palacza

Wśród zabiegów dla skóry palacza powinny pojawić się przede wszystkim zabiegi odmładzające, redukujące zmarszczki palacza, dotleniające i antyoksydacyjne. Do najskuteczniejszych i najbardziej polecanych dla palaczy zabiegów są:

  • Toksyna botulinowa – jest to zabieg na zmarszczki palacza, który ma na celu pozbycie się zmarszczek mimicznych spowodowanych przez palenie papierosów, a więc zmarszczek wokół ust czy oczu. Toksyna botulinowa hamuje przewodzenie impulsów między nerwem i mięśniem osłabiając ich kurczenie przez co zmarszczki się nie pogłębiają i spłycają.
  • Infuzja tlenowa – jest to zabieg intensywnie dotleniający skórę. W przypadku osób palących papierosy wdychanie dymu powoduje zmniejszone dostarczanie tlenu przez co zmniejsza się zdolność regeneracyjna organizmu. Infuzja tlenowa powoduje lepsze dotlenienie skóry, a co za tym idzie poprawę jej kolorytu oraz zmniejszenie jej matowości.
  • Retix C – zabieg kosmetyczny, który jest połączeniem witaminy C z retinolem. Są to antyoksydanty, które powodują wygładzenie, rozjaśnienie skóry, ujednolicenie kolorytu, dodanie blasku oraz stymulowanie do produkcji kolagenu i elastyny.
  • Mikrodermabrazja korundowa – zabieg złuszczający za pomocą tlenku glinu. W wyniku zabiegu dochodzi do usunięcia martwych komórek naskórka, rozjaśnienia skóry, wygładzenia, redukcji drobnych zmarszczek oraz spłycenia porów skóry.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty