Wolumetria twarzy, lifting wolumetryczny | RosaMed Clinic Warszawa

Składniki budulcowe skóry takie jak kwas hialuronowy, kolagen i elastyna tworzą dla naszej skóry rusztowanie, podtrzymujące i zachowujące jej jędrność i napięcie. Jednak z upływem czasu i postępującym procesem starzenia się skóry ilość składników budulcowych maleje, skóra traci swoją jędrność, pojawiają się zmarszczki, tkanki zaczynają wiotczeć i opadać. Najbardziej widać to na twarzy w okolicach kości policzkowych, jarzmowych i ust. W ten sposób skóra traci młodzieńczy wygląd, kontur twarzy się rozmywa, a rysy wyostrzają. Jak poradzić sobie z upływającym czasem? Jakie zabiegi modelujące owal twarzy i liftingujące są najskuteczniejsze?

Owal twarzy – jakie zmiany zachodzą z wiekiem?

Zmiany jakie zachodzą w owalu twarzy towarzyszą procesowi starzenia się skóry. Już po 25 roku życia, zmniejsza się ilość oraz produkcja kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. W ten sposób skóra traci swoją młodzieńczą witalność, jędrność i gęstość. Tkanki skóry bardziej są podatne na siły grawitacyjne, które objawiają się wiotczeniem i ściąganiem tkanek w dół. Wtedy jednym z najskuteczniejszych działań jest lifting wolumetryczny.

Co to jest wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy to zmiana rysów twarzy za pomocą wypełnienia kwasem hialuronowym i wymodelowania, bez naruszenia czynności pracy. Zabieg wolumetrii twarzy wpływa tylko na wygląd a nie na funkcjonowanie okolicy poddawanej zabiegowi. Zabieg wolumetrii twarzy ma za zadanie odmłodzić wygląd twarzy, zredukować oznaki starzenia skóry związane ze spadkiem jędrności tkanek oraz wymodelować twarz bez użycia skalpela.

Zabieg modelujący owal twarzy

Zabieg modelujący owal twarzy wykonuje się za pomocą kwasu hialuronowego usieciowanego, który służy do wypełnienia ubytków, wyrównania konturu i uniesienia owalu twarzy. Jest to tak zwany miękki lifting. Zabieg służy do wymodelowania linii żuchwy, ale również korekcji asymetrii. Dodatkowo w wyniku podania kwasu hialuronowego dochodzi do poprawy elastyczności i nawilżenia skóry oraz spłycenia zmarszczek.

Czytaj też: Jaki wybrać zabieg na bruzdy nosowo wargowe?

Zabieg modelujący owal twarzy – przebieg i efekty

Lifting wolumetryczny twarzy za pomocą kwasu hialuronowego trwa około 30 minut. Zabieg jest bezbolesny, gdyż preparat do wolumetrii zawiera lidokainę, zmniejszającą dyskomfort podczas iniekcji. W trakcie zabiegu wyczuwalne jest rozpieranie tkanek. Preparat wolumetryczny podaje się za pomocą kaniuli w głębokie warstwy skóry. Po zabiegu w miejscu podania preparatu może pojawić się opuchlizna oraz siniaki. Jednak zmiany te ustępują w ciągu kilku dni po zabiegu.

Efekt zabiegu wolumetrycznego na twarz jest natychmiastowy. W zależności od miejsca podania preparatu można zniwelować chomiki, uwydatnić zapadnięte policzki, podkreślić kości policzkowe oraz linie żuchwy, a także spłycić bruzdy i głębokie zmarszczki. Dodatkowo w wyniku zabiegu skóra staje się bardziej nawilżona co przejawia się wypoczętym i zdrowym wyglądem skóry. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 2 lat. Jednak jest to uzależnione od podanego preparatu, predyspozycji pacjenta oraz pielęgnacji po zabiegowej skóry.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty