RosaMed Clinic

Wolumetria twarzy u mężczyzn RosaMed Clinic Warszawa

Wolumetria twarzy u mężczyzn

Mężczyźni coraz częściej korzystają z usług salonów kosmetologicznych i klinik medycy estetycznej. Minął już mit, że mężczyzna korzystający z zabiegów jest mało męski. Wręcz przeciwnie to oznaka większej dbałości o swój wygląd. Do jednej z najczęściej wybieranych przez Panów grup zabiegów należą zabiegi medycy estetycznej mające na celu redukcję zmarszczek, ubytków tkanki czy poprawie konturów twarzy poprzez zabieg wolumetrii twarzy.

Wolumetria twarzy – na czym polega zabieg?

Zabieg wolumetrii twarzy jest to zabieg, który polega na wstrzykiwaniu preparatu na bazie kwasu hialuronowego w miejscu wymagającym korekcji. Kwas hialuronowy jest całkowicie zgodny biologicznie z kwasem hialuronowym występującym w organizmie ludzkim przez co zabiegi z jego użyciem są niezwykle bezpieczne i charakteryzują się znikomym ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej. Z upływem czasu w skórze zaczyna ubywać kolagenu i kwasu hialuronowego przez co dochodzi do powstania zmarszczek oraz wiotkości skóry.  Usieciowany kwas hialuronowy to gęsta substancja doskonale sprawdzająca się w uzupełnianiu ubytków w skórze. Zabieg stosowany jest w celu poprawy napięcia skóry, odmłodzenia rysów twarzy, uzupełnienia ubytków tkanek oraz podkreślenia naturalnych konturów twarzy w celu uwydatnienia konturów.

Wolumetria twarzy u mężczyzn

Ideał męskiej twarzy charakteryzuje się mocno podkreślonymi kośćmi policzkowymi, zarysowanych konturem żuchwy oraz brody. Dzięki zabiegom medycy estetycznej w szybki i bezpieczny sposób można osiągnąć pożądany wygląd twarzy.

Zabieg modelowania twarzy u mężczyzn stosuje się w celu odmłodzenia rysów twarzy, redukcji oznak starzenia w postaci ubytków tkanek oraz podkreślenia naturalnych konturów twarzy. Dodatkowo zabieg ten jest popularny wśród mężczyzn ze względu na możliwość wymodelowania twarzy w sposób redukujący dziecięcy wygląd twarzy. Jest to zabieg maskulinizacji twarzy umożliwiający podkreślenie brody, żuchwy, kości policzkowych w celu stworzenia bardziej męskiego oblicza twarzy.

Czytaj też: Jakie wybrać zabiegi do oczyszczania twarzy dla mężczyzn?

 

Wskazania do zabiegu wolumetrii twarzy

 •     Chęć podkreślenia męskich rysów twarzy
 •     Odmłodzenie wyglądu
 •     Utrata jędrności skóry twarzy
 •     Występowanie obwisłej skóry policzków i linii żuchwy
 •     Bezinwazyjna i bezpieczna metoda podkreślenia rysów twarzy

Jak wygląda zabieg modelowania twarzy i żuchwy?

Zabieg rozpoczyna się od przeprowadzenie przez lekarza szczegółowego wywiadu, wykluczającego przeciwwskazania i uwzględniającego oczekiwane efekty. Po zakwalifikowaniu do zabiegu lekarz podaje odpowiednie ilości kwasu hialuronowego w głębokie warstwy skóry w celu uwidaczniania konturów twarzy.  Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a efekty osiągane są natychmiast po zabiegu. Skóra po zabiegu może być opuchnięta i zaczerwieniona, a stan ten utrzymuje się 2-3 dni. Efekty zabiegu utrzymują się 9-18 miesięcy.

 

Sprawdź zabieg wolumetrii twarzy dla mężczyzn w RosaMed Clinic w Warszawie:

kosmetolog
Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.
kwas hialuronowy
 • obrzęki
 • cellulit
 • ciężkość nóg
 • wspomaganie zabiegów odchudzających
 • zatrzymywanie się wody w organizmie
 • spowolniony metabolizm

WYPEŁNIENIE KWASEM HIALURONOWYM