Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie. Stanowi ją sól sodowa lub mówiąc inaczej – hialuronian sodu. Jego największe stężenie obecne jest w skórze, mazi stawowej oraz ciele szklistym oka. Kwas hialuronowy jest także jednym ze składników płynów ustrojowych oraz tkanki łącznej.

To substancja niezwykle ważna dla ludzkiego organizmu. Odpowiada za wiązanie wody. Choć wytwarzany jest naturalnie, to jego stężenie maleje wraz z wiekiem. Dlatego też, warto pomyśleć o uzupełnianiu kwasu hialuronowego.

 

Masz Pytania? Zadzwoń, napisz chętnie na nie odpowiemy!

Czym jest kwas hialuronowy?

Jest to substancja występująca naturalnie w organizmie człowieka – sól sodowa albo inaczej hialuronian sodu. Najwięcej mamy go w skórze, mazi stawowej i w ciele szklistym oka. Stanowi również jeden ze składników płynów ustrojowych i tkanki łącznej. Jest budulcem naczyń krwionośnych.

Zastosowanie kwasu polega na wstrzyknięcie pod skórę preparatu z jego zawartością. Efektem jest wypełnienie bruzd czy zmarszczek i wygładzenie wybranej partii skóry.

Efekt po zaaplikowaniu kwasu hialuronowego utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Bardzo ważne jest jednak, aby zabieg wstrzykiwania kwasu hialuronowego wykonał wyłącznie certyfikowany lekarz, który ma odpowiednią wiedzę i kwalifikacje do wykonania takiego zabiegu.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w różnych dziedzinach

Ze względu na swoje właściwości, kwas hialuronowy odnajduje swoje miejsce w wielu dziedzinach, w tym w medycynie, medycynie estetycznej i kosmetologii. Już po tym opisie widać, jak ważny jest dla człowieka kwas hialuronowy. Jego podstawowym zadaniem jest z kolei wiązanie wody w ludzkim organizmie. Choć kwas hialuronowy wytwarza się naturalnie, to jego stężenie maleje wraz z naszym wiekiem.

Kwas hialuronowy, w parze z kolagenem, stanowią główny składnik skóry. Ten pierwszy występuje w skórze w postaci biopolimeru. Odpowiada za jej prawidłowe nawilżenie. Gdy poziom kwasu hialuronowego maleje, skóra staje się wysuszona, wiotka i w efekcie tego zaczynają pojawiać się zmarszczki.

Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny?

Kwas hialuronowy występuje w naszym organizmie naturalnie, co oznacza, że jest on biochemicznie zgodny z komórkami naszego ciała. Tym samym, nie wywołuje on reakcji alergicznych ani nietolerancji. Przy zabiegu wstrzykiwania kwasu mogą wystąpić obrzęki nakłuwanych miejsc, jednak nie ma to związku z substancją, a samym zabiegiem i naruszeniem struktury skóry. Obrzęki powinny ustąpić po maksymalnie 2-3 dobach od zabiegu

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zadzwoń lub napisz, nasi wykwalikowani specjaliści chętnie odpowiedzą na Twoje pytania, jak również doradzą jaki zabieg byłby najlepszy dla Ciebie!

Wykonujemy

KWAS HIALURONOWY

Substancja ważna dla ludzkiego organizmu

Odpowiada za wiązanie wody. Choć wytwarzany jest naturalnie, to jego stężenie maleje wraz z wiekiem. Dlatego też, warto pomyśleć o uzupełnianiu kwasu hialuronowego.