RosaMed Clinic

Zabieg wolumetrii brody, czyli modelowanie brody w RosaMed Clinic Warszawa

Wolumetria brody – zabieg modelujący brodę

W dzisiejszych czasach każdy dąży do ideału. W przypadku twarzy to idealna symetria i proporcje, którą charakteryzują wystające kości policzkowe oraz wyraźnie zarysowany kontur żuchwy i wystająca broda. Aby uzyskać idealne proporcje i sprostać kanonom piękna wiele kobiet i mężczyzn decyduje się na zabiegi wolumetrii brody i modelowania żuchwy kwasem hialuronowym. Na czym polega zabieg modelowania brody? Jakie efekty można osiągnąć? Jak długo utrzymują się efekty wolumetrii brody?

Modelowanie brody - wskazania

Idealne proporcje twarzy to tak zwany trójkąt piękna: uwydatnione kości policzkowe, zaostrzona linia żuchwy oraz wystająca broda. Oprócz uwarunkowań genetycznych i posiadaniu okrągłej twarzy, proporcje twarzy zmieniają się pod wpływem upływającego czasu. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego oraz kolagenu w skórze maleje. Dodatkowo siły grawitacyjne połączone ze spadkiem jędrności skóry powodują zaburzanie prawidłowych proporcji twarzy. Linia żuchwy zostaje zaburzona, broda się cofa, a kości policzkowe stają się mniej zarysowane.

Nieoperacyjnym rozwiązaniem na upływający czas i podkreślenie rysów twarzy jest modelowanie brody i żuchwy kwasem hialuronowym.

Wolumetria brody – na czym polega zabieg?

Zabieg wypełnienia brody polega na wypełnieniu ubytku za pomocą usieciowanego kwasu hialuronowego. Jednak najpierw obszar objęty zabiegiem znieczula się miejscowo za pomocą kremu. Dodatkowo preparaty do modelowania brody posiadają w składzie lidokainę, dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Korekta brody polega na podaniu w 2-3 punkty preparatu z kwasem hialuronowym. Po podaniu preparatu lekarz rozmasowuje okolicę zabiegową w celu prawidłowego ułożenia kwasu hialuronowego. Dodatkowo w celu korekcji konturu twarzy zabieg modelowania można przeprowadzić wzdłuż kąta żuchwy. Zabieg modelowania żuchwy i brody trwa około 30-60 minut.

Czytaj też: Wolumetria policzków – zabieg modelujący policzki

 

Modelowanie brody – efekty

W wyniku podania kwasu hialuronowego w brodę i linie żuchwy dochodzi do uwydatnienia i uniesienia linii żuchwy. Dodatkowo kwas hialuronowy zwiększa sprężystość skóry oraz redukuje wiotkość i opadanie skóry, które prowadzą do zaburzenia konturu twarzy. W wyniku podania wypełniacza broda zostaje wydłużona, a linia żuchwy podkreślona przez co dochodzi do przywrócenia odpowiednich proporcji twarzy.

Efekt korekty brody widoczny jest zaraz po zabiegu. Do kilku dni po zabiegu może utrzymywać się obrzęk, zaczerwienienie oraz mogą pojawić się siniaki. Ostateczny efekt widoczny jest po około 2 tygodniach. Po tym czasie lekarz może zadecydować czy podana została odpowiednia czy za mała ilość preparatu. W przypadku modelowania żuchwy i brody podaje się minimalne ilości wypełniacza potrzebne do korekcji służące przywróceniu proporcji bez przerysowania i nadania sztucznego wyglądu skórze.

Efekt zabiegu utrzymuje od 6-12 miesięcy, jednak czas uzależniony jest od wielu czynników (wieku, trybu życia, ekspozycji na słońce, używek).

Zapisz się na zabieg modelowania brody w RosaMed Clinic w Warszawie:

Modelowanie brody kwasem hialurnowym | RosaMed Clinic

MODELOWANIE BRODY KWASEM HIALURONOWYM