RosaMed Clinic

na-czym-polega-naturoterapia-rosamed-clinic

Na czym polega naturoterapia?

O naturoterapii słyszymy coraz więcej. Jednak podobnie, jak o medycynie naturalnej, najczęściej niewiele tak naprawdę o niej wiemy. Jedni twierdzą, że naturoterapia zbliżona jest do starodawnych rytuałów uprawianych przez znachorów, inni twierdzą, że to tylko efekt PLACEBO. Czym tak naprawdę charakteryzuje się naturoterapia, w czym pomaga i czym zajmuje się naturoterapeuta?

Naturoterapia – czyli co?

Naturoterapia skupia się przede wszystkim na stopniowym przywróceniu ogólnego zdrowia w sposób zupełnie naturalny i przy użyciu zupełnie naturalnych środków. Nie oznacza to, że podczas diagnozowania chorób naturopata nie korzysta z dobrodziejstw nowoczesnych metod i nie wykorzystuje np. specjalistycznej aparatury. Jednym z przykładów wykorzystania możliwości techniki jest choćby biorezonans elektromagnetyczny, wykorzystywany zarówno do diagnozowania, jak też eliminowania niektórych schorzeń.

Naturoterapia to odpowiednie komponowanie naturalnych składników roślinnych ze sobą tak, aby oddziaływały w określony sposób. Wykorzystywane są zarówno zioła, jak i olejki eteryczne. Szczególne właściwości niektórych roślin pozwalają na komponowanie mieszanek o właściwościach bakteriobójczych, wyciszających, przeciwbólowych czy wzmacniających.

Kolejnym aspektem, na który kładziony jest nacisk w naturoterapii jest psychologia. Jest ona podwaliną wielu schorzeń i przyczyną wielu fizycznych dolegliwości. Praca natropaty jest wiec również pracą terapeutyczną.

W zakres naturoterapii wchodzą również terapie manualne takie, jak masaże, akupunktura czy refleksoterapia.

Co wyróżnia naturoterapię?

Charakterystycznym dla naturoterapii jest holistyczne podejście do pacjenta. Zupełnie, jak w przypadku medycyny naturalnej ogółem, naturoterapia to człowiek jako całość – nie wykluczając aspektów emocjonalnych i psychologicznych. Aby możliwe było wyeliminowanie konkretnych schorzeń, niezbędne jest dojście do ich źródła poprzez przeanalizowanie wszystkich możliwych czynników, także tych pośrednich, pozornie niezwiązanych.

naturopata, ekspert ds. zdrowia
Już Hipokrates mówił „lekarz leczy, a natura uzdrawia”. Według Zuzanny Rzepeckiej to natura leczy, a organizm sam się uzdrawia. Zajmuje się medycyną bioinformacyjną, jest niezawodnym ekspertem ds. zdrowia.

Zapytaj specjalistę

Jeśli nie masz pewności, czy naturoterapia może Ci w czymkolwiek pomóc, zapytaj o to eksperta. Zapraszamy na konsultację z naszym specjalistą – naturopatą, który odpowie na Twoje pytania i pomoże w rozwianiu wątpliwości.