RosaMed Clinic

Mezoterapia w RosaMed Clinic

Mezoterapia i jej rodzaje

Mezoterapia jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Ma on na celu profilaktę anti-aging. Polega na wstrzykiwaniu pod skórę aktywnych substancji przeciwstarzeniowych. Mezoterapię wykonuje się zwykle na twarz, szyję oraz dekolt. Istnieją jednak różne rodzaje mezoterapii, a do wykonania zabiegu wykorzystywane są różne preparaty.

Który rodzaj mezoterapii jest najbardziej skuteczny i czym się od siebie różnią?

Rodzaje mezoterapii

Mezoterapia jest zabiegiem, który musi być wykonywany wyłącznie przez wykwalifikowanego specjalistę – dyplomowanego kosmetologa lub dermatologa. Ze względu na medyczny charakter, jego wykonanie wymaga też odpowiedniej oprawy – sterylnych, jednorazowych igieł, czystego gabinetu oraz zastosowania jednorazowych rękawiczek ochronnych przez specjalistę wykonującego zabieg.

Substancjami wykorzystywanymi do zabiegu mezoterapii są najczęściej te odżywiające skórę i hamujące procesy starzeniowe. Należą do nich np. kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, aminokwasy, wyciągi roślinne, kofeina czy sole mineralne.

Wyodrębniamy kilka rodzajów mezoterapii. Są to:

Mezoterapia igłowa – jest zabiegiem pielęgnacyjnym, niechirurgicznym i niemal w pełni nieinwazyjnym. Polega na wstrzykiwaniu substancji pod skórę za pomocą cieniutkiej, krótkiej igły lub specjalnego pistoletu do mezoterapii.

Ma działanie rewitalizujące, odżywcze, nawilżające. Daje szybkie i długotrwałe efekty.

Mezoterapia mikroigłowa – to zabieg wykonywany przy pomocy specjalnego urządzenia. Jego działanie polega na szybkim, płytkim nakłuwaniu naskórka. Celem zabiegu jest regeneracja i odbudowa skóry oraz jej stymulacja.

Mezoterapia bezigłowa – poprzez elektroporację do głębokich warstw skóry dostarczane są substancje odżywcze w odpowiednio skomponowanych dawkach. Metoda ta wykorzystuje najnowsze techniki medycyny estetycznej, pozwalające na wykorzystywanie naturalnych zjawisk fizycznych, zachodzących w błonach komórkowych oraz rogowej warstwie skóry.

Derma roller – jest metodą mezoterapii wykorzystującą do zabiegu obrotowy wałek wyposażony w drobne igiełki. Ich długość nie przekracza 2 mm i jest dobierana indywidualnie przed zabiegiem. Poprzez rolowanie wałkiem, pod skórę dostarczane są substancje rewitalizujące, a perforacja naskórka stymuluje jego regenerację i odbudowę.

Sonoforeza – choć nie jest typowym zabiegiem mezoterapii, jest niekiedy uznawana za jeden z jej bezigłowych rodzajów. Wszystko dlatego, że zabieg także polega na wprowadzaniu aktywnych substancji pod warstwę skóry. Różnica w jego przeprowadzeniu polega jednak na tym, że wykorzystywane są wyłącznie ultradźwięki.

Ze względu na medyczny charakter zabiegu mezoterapii, jego wykonanie wymaga też odpowiedniej oprawy – sterylnych, jednorazowych igieł, czystego gabinetu oraz zastosowania jednorazowych rękawiczek ochronnych przez specjalistę wykonującego zabieg.

Który rodzaj mezoterapii jest najbardziej skuteczny?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie podobnie, jak nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie „który masaż jest najlepszy?”. Dobór rodzaju mezoterapii zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz oczekiwań względem efektów przeprowadzonego zabiegu. Jeśli więc chcesz zrewitalizować swoją skórę i zahamować procesy starzenia, ale nie wiesz który zabieg wybrać, zadaj pytanie ekspertowi. Nasi specjaliści pomogą Ci w podjęciu najbardziej odpowiedniej i efektywnej decyzji.