Jesień to idealny moment na wykonywanie zabiegów kosmetologicznych. W trakcie wypoczynku letniego skóra niejednokrotnie była narażona na przesuszenie spowodowana opalaniem się, wysoką temperaturą, słoną wodą czy brakiem odpowiedniej pielęgnacji. Na szczęście dzisiejsza kosmetologia ma do zaoferowania wiele zabiegów regenerujących skórę po lecie.

Zabiegi jesienne na twarz:

Jesień to idealny czas na to aby poprawić kondycję i wygląd skóry. Ta pora roku charakteryzuje się niewielkim nasłonecznieniem, dzięki czemu można zdecydować się na intensywniejsze zabiegi bez narażenia na przebarwienia posłoneczne czy rekonwalescencję opartą na unikaniu ekspozycji na słońce.

Okres jesienny to doskonały moment na regenerację skóry po lecie oraz przygotowania ją do zimy, kiedy dodatkowe złuszczanie naskórka nie jest wskazane ze względu na możliwość podrażnienia skóry. W związku z tym jesień to czas by wygładzić skórę, zregenerować oraz uodpornić przed zimową aurą.

Rekomendowane zabiegi kosmetyczne na jesień:

· Mikrodermabrazja korundowa – jesień to czas kiedy mamy do czynienia z mniejszym nasłonecznieniem niż w lecie. Dzięki temu to idealny czas na złuszczanie naskórka. Jednym z przykładów złuszczania mechanicznego jest mikrodermabrazja. To zabieg złuszczania za pomocą tlenku glinu – korundu, który powoduje oczyszczenie skóry z martwego naskórka, zanieczyszczeń, zaskórników, prowadzi do wygładzenia skóry, zmniejszenia widoczności przebarwień i odblokowuje pory. Intensywność złuszczania jest dobierana do indywidualnych preferencji klienta. Zabieg najlepiej wykonywać co 30 dni w celu uzyskania jak najlepszych efektów i podtrzymania ich na dłuższy okres.

· Peelingi chemiczne – to kolejny z rodzajów złuszczania skóry. Jest to złuszczanie chemiczne z zastosowaniem kwasów owocowych AHA: migdałowego, glikolowego, mlekowego czy jabłkowego oraz kwasów salicylowego, azelainowego czy retinolu. W zależności od problemów skórnych kwas, jego stężenie oraz PH dobierana jest indywidualnie do rodzaju skóry klienta. Kwasy maja za zadanie złuszczyć powierzchniową warstwę naskórka, wyrównują koloryt skóry, wygładzają, redukują przebarwienia, spłycają pory skórne redukując zaskórniki oraz nawilżają skórę. Zabiegi z użyciem peelingów chemicznych należy wykonywać raz w miesiącu najlepiej powtarzając zabieg od 4-6 razy.

· Mezoterapia igłowa – to doskonałe rozwiązanie dodania skórze zastrzyku witamin czy minerałów dobroczynnie wpływających na stan naszej skóry. W zależności od problemu skórnego koktajle dobiera się indywidualnie do oczekiwań i potrzeb klienta. Zabieg ma na celu odżywić skórę, zregenerować, dodać blasku, spłycić zmarszczki, rozjaśnić przebarwienia oraz bierze udział w pobudzeniu do produkcji fibroblastów odpowiedzialnych za tworzenie nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Zabieg należy powtarzać raz w miesiącu. Rekomendowana ilość zabiegów to od 3-6.

· Zabiegi pielęgnacyjne – rozwiązanie dla osób, które nie mają większych problemów z cerą, a chcą zadbać o odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry w sposób bezinwazyjny. Zabiegi te składają się z peelingu, serum dobieranego indywidualnie do rodzaju skóry, masek i kremów.

Czytaj też: Jak się pozbyć cellulitu?

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty