Mezoterapia igłowa to jeden z klasyków pośród zabiegów medycyny estetycznej

Mezoterapia jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Ma on na celu profilaktykę anti-aging. Polega na wstrzykiwaniu pod skórę aktywnych substancji przeciwstarzeniowych. Mezoterapię wykonuje się zwykle na twarz, szyję oraz dekolt. Istnieją jednak różne rodzaje mezoterapii, a do wykonania zabiegu wykorzystywane są różne preparaty.

 

 

Masz Pytania? Zadzwoń, napisz chętnie na nie odpowiemy!

Zalety

Daje możliwość dostarczenia składników odżywczych aż do samej skóry właściwej i zadziałania w sposób niedostępny dla domowej pielęgnacji. Pozwala na usunięcie wielu problemów:

  • zmarszczek,
  • blizn,
  • cieni i opuchlizny pod oczami,
  • wypadania włosów
  • cellulitu.

Zabieg polega na nakłuwaniu skóry w celu wprowadzenia niewielkich dawek specjalnie dobranych składników odżywczych. Możemy w tym celu wykorzystywać zarówno różne koktajle witaminowe, jak też kwas hialuronowy, substancję niezwykle cenioną m.in. za jej właściwości nawilżające i wzmacniające strukturę skóry.

Stosowane preparaty zawsze dobieramy specjalnie do oczekiwań pacjenta.

Rodzaje mezoterapii

Mezoterapia jest zabiegiem, który musi być wykonywany wyłącznie przez wykwalifikowanego specjalistę – dyplomowanego kosmetologa lub lekarza. Ze względu na medyczny charakter, jego wykonanie wymaga też odpowiedniej oprawy – sterylnych, jednorazowych igieł, czystego gabinetu oraz zastosowania jednorazowych rękawiczek ochronnych przez specjalistę wykonującego zabieg.

Substancjami wykorzystywanymi do zabiegu mezoterapii są najczęściej te odżywiające skórę i hamujące procesy starzeniowe. Należą do nich np. kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, aminokwasy, wyciągi roślinne, kofeina czy sole mineralne.

Który rodzaj mezoterapii jest najbardziej skuteczny?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie podobnie, jak nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie „który masaż jest najlepszy?”. Dobór rodzaju mezoterapii zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz oczekiwań względem efektów przeprowadzonego zabiegu. Jeśli więc chcesz zrewitalizować swoją skórę i zahamować procesy starzenia, ale nie wiesz który zabieg wybrać, zadaj pytanie ekspertowi. Nasi specjaliści pomogą Ci w podjęciu najbardziej odpowiedniej i efektywnej decyzji.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zadzwoń lub napisz, nasi wykwalikowani specjaliści chętnie odpowiedzą na Twoje pytania, jak również doradzą jaki zabieg byłby najlepszy dla Ciebie!

Wykonujemy

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Klasyk pośród zabiegów medycyny estetycznej

Jest idealnym zabiegiem dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku.  Dostarczenia składników odżywczych aż do samej skóry właściwej i zadziałania w sposób niedostępny dla domowej pielęgnacji.