Zabieg pielęgnacyjny na twarz, dłonie i stopy w salonie medycyny estetycznej RosaMed Clinic Warszawa

Każda skóra jest inna, nie tylko różni się grubością, zaawansowaniem procesu starzenia czy stopniem nawilżenia skóry. Dlatego zabiegi w gabinecie ustala się indywidualnie po dokładnym wywiadzie i diagnozie skóry. Gabinety medycyny estetycznej mają w swojej ofercie szeroki zakres zabiegów. Jednak podstawowymi zabiegami, które są dedykowane dla każdej osoby niezależnie od typu skóry są zabiegi pielęgnacyjne.

Zabieg pielęgnacyjny

Twarz to wizytówka każdej osoby. Dlatego jej pielęgnacja jest niezwykle ważna. Niezależnie od rodzaju skóry, każda skóra wymaga odpowiednio dobranego złuszczenia, nawilżenia, ukojenia i regeneracji. Dbałość o skórę powinniśmy rozpocząć już w domowym zaciszu. Połączenie pielęgnacji domowej z gabinetową daje najlepsze rezultaty. Zapewnia nawilżenie, redukuje oznaki starzenia, niedoskonałości oraz przyspiesza regenerację skóry.

Dodatkowo w gabinetach kosmetycznych oprócz zabiegów pielęgnacyjnych na twarz możemy znaleźć również zabiegi pielęgnacyjne na dłonie, stopy czy ciało.

Zabiegi pielęgnacyjne na twarz

Zabiegi pielęgnacyjne na twarz powinny zapewnić skórze odpowiednie oczyszczenie, nawilżenie oraz zwalczanie problemów skórnych z jakimi aktualnie mamy problem. Poznaj rodzaje zabiegów pielęgnacyjnych:

  • Zabiegi złuszczające – to zabiegi, które pozwalają na oczyszczenie skóry z martwego naskórka, zanieczyszczeń i zaskórników, a także polegają na spłyceniu zmarszczek czy rozjaśnieniu przebarwień. Dodatkowo są to zabiegi, które przygotowują skórę do kolejnych etapów zabiegów zapewniając lepszą penetrację składników aktywnych. Do najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów złuszczających należą: mikrodermabrazja korundowa, peeling kawitacyjny czy peelingi chemiczne.
  • Zabiegi nawilżające – to podstawowe zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetologii. Zapewniają odpowiednie nawilżenie, nawodnienie skóry, regenerację i dotlenienie. Do najpopularniejszych zabiegów należą: infuzja tlenowa, mezoterapia igłowa, mezoterapia bezigłowa czy sonoforeza.
  • Zabiegi odmładzające – zabiegi pozwalające na redukcję oznak starzenia takich jak: zmarszczki, przebarwienia, bruzdy, opadanie powiek i brwi, wiotkość skóry. Do najskuteczniejszych zabiegów należą: toksyna botulinowa, wypełnienie kwasem hialuronowym, radiofrekwencja mikroigłowa, HIFU czy fala radiowa.

Czytaj też: Jak rozświetlić twarz? Poznaj najlepsze zabiegi rozświetlające

Zabieg pielęgnacyjny na dłonie

Dłonie to jeden z obszarów naszego ciała gdzie szybko uwydatnia się wiek. Oprócz manicure warto zadbać również o odpowiednie nawilżenie dłoni, gdyż odwodnione dłonie szybciej się starzeją ukazując wiek lub postarzając wygląd ogólny. Do najpopularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie należą: mezoterapia igłowa, karboksyterapia, peelingi chemiczne czy fala radiowa.

Zabieg pielęgnacyjny na stopy

Zabiegi pielęgnacyjne na stopy kojarzą się głównie z zabiegami upiększania – pedicure. Jednak do zabiegów pielęgnacyjnych możemy również zaliczyć zabiegi redukujące suche, zrogowaciałe skórki, odciski, modzele, wrastające paznokcie. Dodatkowo do bardzo popularnych zabiegów na stopy można zaliczyć refleksologię stóp – masaż koncentrujący się na konkretnych punktach na stopach wpływający na regenerację organizmu.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty