Każda osoba marzy o pięknej, młodo wyglądającej skórze twarzy. Dodatkowo presja otoczenia jak i świata mediów sprawia, że coraz więcej osób korzysta z zabiegów medycyny estetycznej i dąży do odmłodzenia wyglądu. Jakie zabiegi są najskuteczniejsze, aby odmłodzić twarz?

Proces starzenia skóry jest nieubłagany i dotyczy każdej osoby. Wynika to ze zmieniającej się budowy naszej skóry, która wraz z upływającym czasem produkuje mniejsze ilości kwasu hialuronowego, włókien kolagenowych i elastynowych zapewniających prawidłowe napięcie skóry i młode rysy twarzy. Dodatkowo z wiekiem dochodzi również do ubytków tkanki tłuszczowej podskórnej, przez co skóra staje się cienka, a to wpływa na tworzenie się nawisów, zmarszczek i bruzd.

Jak odmłodzić twarz?

Każda skóra jest inna, a tempo procesów starzenia jest indywidualne dla każdej osoby. Mają na to wpływ predyspozycje genetyczne, tryb życia, dieta, nałogi czy narażenie na promieniowanie UV. Dlatego warto zarówno pielęgnację jak i zabiegi dobierać indywidualnie do istniejących wskazań i wieku.

Przedstawiamy przegląd najskuteczniejszych zabiegów dobranych do grup wiekowych.

Czytaj też: Jakie wybrać zabiegi odmładzające na twarz?

Jak odmłodzić twarz po 40?

Proces starzenia skóry zaczyna się długo przed 40 rokiem życia. Odpowiednia pielęgnacja i zabiegi pozwalają spowolnić proces starzenia i zapewniać skórze młody wygląd na dłużej. Po 40 roku życia następuje wiele zmian w budowie skóry min.: dochodzi do ścieńczenia warstwy lipidowej skóry, mniejszej produkcji kwasu hialuronowego, pogrubienia warstwy rogowej, zmniejszonej produkcji kolagenu i elastyny. Efektem tego jest pojawienie się zmarszczek, bruzd, nawisów, odwodnienie skóry, poszarzały koloryt, szorstkość, utrata blasku.

Aby odmłodzić twarz po 40 warto stosować zabiegi złuszczające: mikrodermabrazja czy zabiegi na bazie kwasów, zabiegi stymulujące skórę do przebudowy: HIFU, radiofrekwencja mikroigłowa czy nitki PDO oraz redukujące zmarszczki – toksyna botulinowa.

Jak odmłodzić twarz po 45?

Skóra po 45 roku traci elastyczność, gęstość, staje się mniej jędrna, pojawia się na niej coraz więcej zmarszczek. Dodatkowo w wyniku rozpoczynającego się okresu menopauzalnego dochodzi do osłabienia naczyń krwionośnych co prowadzi do pękania naczynek i pojawiania się rumienia.

Aby odmłodzić twarz po 45 należy postawić na zabiegi odmładzające mające na celu pobudzić skórę do przebudowy np. radiofrekwencja mikroigłowa. W wyniku przebudowy skóry dochodzi do jej pogrubienia, zwiększenia gęstości i napięcia. Dodatkowo po 45 roku życia dobrze sprawdzają się zabiegi przeciwzmarszczkowe takie jak botoks, mezoterapia igłowa czy nici PDO.

Jak odmłodzić twarz po 50?

Skóra 50 – letniej osoby charakteryzuje się występowaniem dużej ilości zmarszczek, utratą jędrności skóry, utratą owalu twarzy, pojawieniem się głębokich bruzd i nawisów. Dodatkowo na skórze występują zmiany pigmentacyjne, poszarzały koloryt oraz utrata blasku.

Aby odmłodzić twarz po 50 należy stosować zabiegi przebudowujące skórę, poprawiające gęstość. Dodatkowo dla poprawy owalu twarzy i wyostrzeniu rysów polecane są zabiegi wolumetryczne – wypełnienie kwasem hialuronowym kości policzkowych, bruzd nosowo – wargowych czy zarysowania konturu twarzy. Aby zredukować zmarszczki warto wykonać zabiegi z wykorzystaniem botoksu – najskuteczniejszy zabieg przeciwzmarszczkowy.

Jak odmłodzić twarz po 60?

Po 60 roku życia następuje nasilenie procesu starzenia. Oprócz zmniejszonej produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny oraz mniejszej ilości tkanki tłuszczowej dochodzi do zmniejszenia aktywności gruczołów potowych i łojowych co wpływa na nadmierne wysuszanie skóry. Po 60 roku życia dochodzi również do nasilenia się zmian pigmentacyjnych oraz pękania naczynek na skórze.

Aby odmłodzić twarz po 60 warto wybrać zabiegi silnie nawilżające skórę takie jak mezoterapia igłowa, bezigłowa, infuzja tlenowa czy karboksyterapia. Zabiegi złuszczające na bazie kwasów na zmiany pigmentacyjne, zabiegi pobudzające skórę do przebudowy – stymulatory tkankowe, HIFU czy nici PDO.

Jak odmłodzić twarz u mężczyzn?

Mężczyźni coraz częściej korzystają z zabiegów medycyny estetycznej dzięki czemu zwalczają skutki starzenia się skóry. Jednymi z najchętniej wybieranych zabiegów są te, które przynoszą szybkie efekty. Do najskuteczniejszych zabiegów dla mężczyzn należą: botoks na zmarszczki, mezoterapia igłowa na twarz i skórę głowy, HIFU czy radiofrekwencja mikroigłowa. Te zabiegi pozwalają odmłodzić twarz u mężczyzn w szybki i bezbolesny sposób.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty