Lato to pora roku pełna słońca, wakacyjnych wyjazdów również do tropikalnych krajów, opalania, kąpieli często w słonej wodzie, spędzanie czasu w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Te czynniki sprawiają, że nasza skóra staje się bardziej podatna na przesuszenie czy oparzenia słoneczne.

To okres kiedy powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią pielęgnacje. Gwarantującą dobre odżywienie skóry i ochronę przeciwsłoneczną.

Gorące powietrze powoduje podrażnienia. Długie kąpiele słoneczne wysuszają skórę powodując jej łuszczenie. Skóra przesuszona szybciej się starzeje, staje się mniej elastyczna i jędrna, dlatego niezwykle ważne jest jej odpowiednie nawilżenie.

Szczególnie polecane są kosmetyki zawierające w swoim składzie antyoksydanty, aminokwasy, kwas hialuronowy, oleje roślinne, d-pantenol, woski, ceramidy, koenzym Q-10.

Latem nasza skóra często bardziej się przetłuszcza. Jest to spowodowane intensywniejszą pracą gruczołów łojowych, które za wszelką cenę starają się utworzyć warstwę ochronną przed nadmierną utratą wody. Niestety prowadzi to do zatykania się gruczołów łojowych, prowadzą do powstawania zaskórników. W związku z tym należy pamiętać o delikatnym złuszczaniu naskórka, w celu usunięcia zalegającego łoju i zanieczyszczeń.

Dodatkowo latem jak również przez cały rok niezastąpione są kremy z filtrem. Zabezpieczają one skórę przed negatywnym wpływem promieniowania UV, które przyczynia się między innymi do tworzenia się wolnych rodników odpowiedzialnych za przyspieszenie procesów starzenia się skóry. Również nie zabezpieczanie skóry przed UV sprzyja tworzeniu się nieestetycznych przebarwień.

W związku z tym należy pamiętać aby kremy z filtrem aplikować co 2-4 h, a jeśli korzystamy z kąpieli w morzu czy jeziorze to po każdym wyjściu powtórzyć aplikacje. Dzięki temu unikniemy poparzeń słonecznych i będziemy mogli się cieszyć dłużej piękną i młodą skórą.

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty