Każdy z nas wie dobrze, że tlen to życie. Jest niezbędny do funkcjonowania Naszego organizmu. Ale nie każdy wie, że nasza skóra tak jak płuca czy komórki ciała również potrzebuje odpowiedniej ilości tego pierwiastka. Bez prawidłowego dotlenienia twarz staje się szara, sucha i matowa. Jest jednak wiele prostych sposobów oraz zabiegów poprawiających dotlenienie skóry.

Jaka jest rola tlenu w organizmie?

Tlen jest to pierwiastek bez, którego nasz organizm nie jest wstanie prawidłowo funkcjonować. Bierze on udział we wszystkich procesach biochemicznych organizmu. Jest również niezbędny dla skóry – bierze udział w metabolizmie komórkowym, stymuluje procesy biochemiczne oraz produkcję kolagenu i naczyń krwionośnych włosowatych, ma działanie antybakteryjne i antyseptyczne.

Jakie są skutki nieprawidłowego dotlenienia skóry?

Wraz z wiekiem ilość tlenu w komórkach spada. Wpływa na to między innymi niedostateczna ilość snu, mało ruchu, stres, nieprawidłowa dieta czy zanieczyszczone powietrze. W związku z tym nasza skóra przyswaja mniej tlenu, a to prowadzi między innymi do szybszego starzenia się skóry, jej poszarzenia, zmęczenia czy braku blasku. Dlatego niezwykle istotne jest prawidłowe dotlenienie skóry twarzy i ciała.

Jak zwiększyć dotlenienie skóry? Domowe sposoby

Aby zwiększyć dotlenienie skóry ważne jest, aby zdrowo się odżywiać oraz wypijać odpowiednią ilość wody. W Naszej diecie powinny znaleźć się przede wszystkim produkty bogate w witaminy takie jak: migdały, orzechy czy warzywa bogate w witaminę A, C i E.

Kolejnym niezbędnym nawykiem powinna być dawka ruchu najlepiej na świeżym powietrzu. To dotlenia organizm oraz pozwala szybciej pozbywać się toksyn.

Należy unikać używek i opalania. Nadmiar słońca wysusza skórę, palenie papierosów sprawia, że skóra staje się poszarzała i niedotleniona, a alkohol odwadnia organizm.

Pamiętaj o regularnym złuszczaniu skóry najlepiej za pomocą łagodnych peelingów enzymatycznych. Dzięki temu skóra będzie lepiej przyswajać inne kosmetyki a to pozwoli na ich prawidłowe działanie.

Sprawdź też: Jakie wybrać zabiegi odmładzające na twarz?

Dotlenienie skóry twarzy w gabinecie kosmetologicznym

Współczesna kosmetologia i zabiegi dostępne na rynku pozwalają na odpowiednie dostarczanie tlenu skórze w łatwy, szybki i bezbolesny sposób.

Jednym z takich zabiegów jest infuzja tlenowa. To zabieg pozwalający na zwiększenie natlenienia skóry oraz lepszej penetracji składników aktywnych z serum. Zabieg jest bezinwazyjny i bezbolesny. W zabiegu wykorzystywana jest specjalna głowica przez którą uwalniany jest tlen hiperbaryczny, za pomocą którego dochodzi do wtłaczania substancji aktywnych z serum. Doskonale sprawdza się zarówno w przypadku skóry suchej i niedotlenionej, jak również skóry problematycznej dzięki właściwościom antybakteryjnym i antyseptycznym. W wyniku zabiegu dochodzi do odświeżenia skóry, rewitalizacji oraz intensywnego nawilżenia. Zabieg poprawia mikro-cyrkulację, przyspiesza proces usuwania toksyn i zanieczyszczeń ze skóry oraz bierze udział w spowalnianiu procesu starzenia.

Innym zabiegiem znacznie wpływającym na dotlenienie skóry jest karboksyterapia, jest to terapia za pomocą dwutlenku węgla. Zabieg polega na wprowadzaniu pod skórę CO2, wywołując w ten sposób kontrolowany stan zapalny. W wyniku tego dochodzi do naturalnej regeneracji. Zwiększa się przepływ krwi dzięki czemu jest usprawniony, a komórki lepiej dotlenione. Efektem zabiegu jest poprawa dotlenienia skóry, poprawa jej kondycji, opóźnienie procesów starzenia, dodanie blasku, poprawa kolorytu skóry i spłycenie zmarszczek.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty