RosaMed Clinic

Zabiegi złuszczające na twarz w RosaMed Clinic Warszawa

TOP 3 zabiegi złuszczające na twarz

Jesień to idealny moment na wykonywanie zabiegów złuszczających naskórka twarzy. Zabiegi złuszczające na twarz pozwalają usunąć martwy naskórek, oczyścić skórę z zanieczyszczeń i niedoskonałości skóry takich jak: zaskórniki otwarte i zamknięte, rozszerzone pory skóry, przebarwienia i zmarszczki. Jakie zabiegi złuszczające wybrać? Jaki zabieg będzie najskuteczniejszy?

Złuszczanie naskórka - dlaczego jest ważne

Nasz naskórek naturalnie przechodzi proces odnowy. Starsze warstwy skóry są wypychane na powierzchnię, gdzie gromadzą się w postaci warstwy rogowej naskórka. Aby się jednak pozbyć zrogowaciałej warstwy, niezbędne jest regularnie złuszczanie skóry za pomocą peelingów domowych i metod gabinetowych. Nie tylko pozwoli to zachować skórze gładką strukturę i promienny blask, ale również zapobiegnie namnażaniu się bakterii, zanieczyszczeń prowadzących do powstawania zmian trądzikowych i zaskórników. Dodatkowo zabiegi złuszczające na twarz pozwolą na dłużej zachować młodzieńczy wygląd, gdyż zabiegi przyspieszają proces odnowy skóry oraz spłycają zmarszczki i przebarwienia powstałe z wiekiem.

Czytaj też: Właściwości i zabiegi z witaminą C na twarz           

 

TOP 3 zabiegi złuszczające na twarz

 

  • Mikrodermabrazja korundowa - jest to zabieg złuszczający z wykorzystaniem tlenku glinu. Zabieg polega na opracowywaniu skóry miejsce przy miejscu głowicą wyrzucającą korund i oczyszczającą skórę z martwego naskórka, zanieczyszczeń czy zaskórników. Dodatkowo w wyniku zabiegu dochodzi do spłycenia zmarszczek i rozjaśnienia przebarwień. Mikrodermabrazja korundowa dedykowana jest osobom posiadających cerę tłustą i mieszaną.

Innym peelingiem o łagodniejszym działaniu i dedykowanym również cerom wrażliwym i suchym jest peeling kawitacyjny - złuszczanie skóry za pomocą ultradźwięków.

  • Retix C - zabieg złuszczający z retinolem i witaminą C. Jest to zabieg składający się z dwóch etapów. Pierwszą częścią zabiegu jest wmasowanie w skórę ampułki z witaminą C o działaniu antyoksydacyjnym i rozświetlającym. Drugim etapem zabiegu jest wmasowanie w skórę maski retinolowej i pozostawienie jej na skórze od 4-8h w zależności od rodzaju skóry. Efektem zabiegu złuszczającego z retinolem i witaminą C jest rozświetlenie skóry, dodanie blasku, wzmocnienie naczyń krwionośnych, rozjaśnienie skóry i przebarwień, redukcja zaskórników i zmian trądzikowych oraz odmłodzenie wyglądu skóry - spłycenie zmarszczek i poprawa napięcia skóry.
  • Peeling kwasami - zabieg złuszczający kwasami. To jedne z najpopularniejszych zabiegów złuszczającym naskórek twarzy. W zależności od użytego kwasu dochodzi do oczyszczenia skóry, redukcji zaskórników i stanów zapalnych, nawilżenia skóry, rozjaśnienia przebarwień, spłycenia zmarszczek i przebudowy skóry. Do najczęściej stosowanych kwasów w zabiegach złuszczających wykorzystuje się kwas glikolowy, migdałowy, salicylowy, azelainowy, retinol, katobionowy czy pirogronowy.

 

Zapisz się na zabieg złuszczający na twarz w RosaMed Clinic:

peeling TCA 35%

PEELING CHEMICZNY KWASEM TCA 35%