RosaMed Clinic

Jak się pozbyć cellulitu - modelowanie sylwetki | RosaMed Clinic

Jak się pozbyć cellulitu?

Jak się pozbyć cellulitu? Skuteczny sposób modelowania sylwetki

Jak się pozbyć cellulitu? To pytanie, które zadaje sobie mnóstwo kobiet. To przypadłość z którą boryka się prawie 90% kobiet.

Współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia ma do zaoferowania wiele zabiegów redukujących cellulit zarówno na udach, pośladkach jak i cellulit na brzuchu.

Jak się pozbyć cellulitu – sposoby

W walce z cellulitem niezwykle ważna jest zmiana diety oraz wprowadzenie w swój harmonogram dnia ćwiczeń.

  •         Nie ma doskonałej diety, która skutecznie redukuje cellulit, jednak wykluczenie części produktów z jadłospisu może przynieść zadowalające efekty. Dieta powinna składać się z dużej ilości warzyw oraz owoców natomiast unikać należy węglowodanów prostych tzn. słodyczy, słonych przekąsek czy produktów mącznych, ograniczenie alkoholu oraz fast-foodów.
  •         Ruch może przynieść doskonałe korzyści w walce z cellulitem. Najskuteczniejsze będą ćwiczenia ogólnoustrojowe redukujące nadmiar tkanki tłuszczowej.

Jak się pozbyć cellulitu  i usunąć nadmiar wody z organizmu – skuteczne zabiegi modelujące sylwetkę

  •         Mezoterapia igłowa redukująca cellulit – jest to zabieg polegający na ostrzykiwaniu partii objętej cellulitem specjalnymi koktajlami antycellulitowymi zawierającymi w składzie lipotyki, witaminy, antyoksydanty. Zabieg jest skuteczny w przypadku cellulitu na udach, brzuchu, pośladkach. Dodatkowo w skład preparatów wchodzą kwas hialuronowy i składniki odżywcze, które doskonale ujędrniają skórę. Zabieg należy powtórzyć od 3 – 6 razy min. raz w miesiącu.
  •         Masaż bańką chińską – zabieg redukujący cellulit na nogach i brzuchu. Zabieg polega na masażu specjalną gumową bańką w wyniku czego wytwarzane jest podciśnienie zasysające fałd skóry objęty cellulitem. Zabieg redukuje skórkę pomarańczową oraz pozwala usunąć nadmiar wody z organizmu. Zabieg należy powtórzyć 6-10 razy min. 2-3 razy w tygodniu.
  •       Icoone – zabieg mechanicznego masażu próżniowego. Zabieg składa się z 20 minutowego drenażu całego ciała oraz 10 minutowych focusów – skupiających się na najbardziej problematycznych okolicach ciała. Icoone to zabieg, który doskonale ujędrnia skórę, redukuje cellulit na nogach, pośladkach, brzuchu oraz usprawnia przepływ krwi i limfy przez co redukuje obrzęki i ciężkość nóg. Zabieg modeluje sylwetkę oraz powoduje utratę kilku cm w obwodach. Zabieg należy powtórzyć 10-15 razy min. 2-3 razy w tygodniu.
  •       Body wrapping – zabieg polega na owijaniu problematycznych okolic ciała specjalną folią po uprzednim nasmarowaniu skóry preparatami antycellulitowymi. Zabieg redukuje cellulit, wygładza i nawilża skórę. Zabieg należy wykonać 10-15 razy, najlepiej min. dwa razy w tygodniu.

W celu redukcji cellulitu i ujędrnienia skóry niezwykle ważne jest wieloetapowe działanie, począwszy od diety i ćwiczeń, a kończąc na zabiegach wspomagających redukcję tkanki tłuszczowej, wygładzających i ujędrniających skórę.

 

Proponowane zabiegi do modelowania sylwetki i redukcji cellulitu:

Projekt bez tytułu(49)

MEZOTERAPIA REDUKUJĄCA CELLULIT - RRS® CELLUTRIX

Projekt bez tytułu(53)

PEELING CIAŁA + BODY WRAPPING