Wielu z nas seksuologia kojarzy się ściśle ze współżyciem i ewentualnymi problemami związanymi z tym obszarem. Zwykle problemami dotyczącymi ochoty na seks zarówno ze strony kobiet, jak też mężczyzn. Jednak seksuolog może pomóc nam w znacznie szerszym zakresie. Niekiedy bowiem zmagamy się z problemami, których nie identyfikujemy jako problemy seksualne.

Czym zajmuje się seksuolog i jak może nam pomóc?

Definicja seksuologii obejmuje całą sferę seksualną człowieka. Oznacza to, że seksuolog nie zajmuje się wyłącznie problemami z ochotą na współżycie, ale całym obszarem związanym z seksualnością.

Życie seksualne jest ściśle powiązane zarówno z naszym układem hormonalnym, jak również z psychiką. Organizm człowieka to bowiem system naczyń połączonych, w którym występuje tak wiele zależności, jak procesów. Dlatego też to, co może wydawać nam się oczywistym, może być jedynie wierzchołkiem góry lodowej, prowadzącym do prawdziwego podłoża problemów.

Zanim seksuolog stanie się specjalistą w tej dziedzinie, musi najpierw zdobyć doświadczenie w zakresie psychiatrii, ginekologii lub urologii. To czyni z niego kompleksowego doradcę i kompetentnego terapeutę.

Wizyta u seksuologa wskazana jest w sytuacjach, gdy:

  • Chcesz rozpocząć współżycie i zasięgnąć niezbędnych informacji o tym, na co zwrócić uwagę i co jest szczególnie ważne
  • Masz problemy z rozpoznaniem własnej orientacji seksualnej lub z jej akceptacją
  • Masz problemy z bliskością fizyczną
  • Masz problemy ze współżyciem (dotyczy to nie tylko ochoty na seks, ale także osiąganiem orgazmów czy wzwodu)
  • Masz problemy z własną fizycznością
  • Masz nadmierną ochotę na współżycie seksualne lub identyfikujesz jej całkowity lub niemal całkowity brak
  • Masz niefizjologiczne problemy związane z fizycznym bólem podczas współżycia

Powyższe przykłady to tylko część problemów, z jakimi może pomóc Ci seksuolog. Choć wizyta u tego specjalisty może wydawać się krępująca i pierwsza zapewne taka właśnie będzie, to z całą pewnością warto sobie pomóc i skorzystać z doświadczenia kompetentnego specjalisty. W RosaMed możesz mieć pewność, że Twoja wizyta będzie dyskretna, a Twój problem spotka się z pełną empatią, zrozumieniem i profesjonalizmem.

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty