Manicure hybrydowy a tradycyjny | RosaMed Clinic

Dłonie są naszą wizytówką niemniej, niż promienna i zadbana skóra. Warto więc pamiętać o ich pielęgnacji, a także nieco je przyozdobić. Jednym z najbardziej skutecznych i dających niemal nieograniczone możliwości sposób, jest manicure.

Stylizacja paznokci ma jednak wiele różnych odsłon, które czasami znacznie się od siebie różnią. Która metoda manicure jest skuteczna i pozwoli nam cieszyć się pięknym wyglądem paznokci na długo?

Działanie lakierów hybrydowych – na czym polega ich skuteczność?

Od jakiegoś czasu na rynku królują lakiery hybrydowe. Łączone są z możliwością żelowego przedłużenia płytki paznokcia, jednak paznokci żelowych nie maluje się już dziś tradycyjnym lakierem.

Jak działa lakier hybrydowy?

Lakier hybrydowy jest rodzajem lakieru do paznokci o wyjątkowo trwałej formule. Pozwala na utrzymanie jednolitego, głębokiego koloru na długo. Niekiedy tak długo, dopóki płytka paznokcia znacząco nie urośnie. Jego skład został opracowany w taki sposób, że lakier hybrydowy nie zastyga pod wpływem powietrza i w wyniku parowania. Do utwardzenia lakieru hybrydowego niezbędna jest lampa emitująca promienie UV.

Sposób nakładania hybrydy nie różni się znacząco od tradycyjnego manicure. Tutaj także należy oczyścić i zmatowić płytkę paznokcia, zastosować bazę, kolor i TOP Coat. Różnicę stanowi jednak skład tych preparatów, bowiem każdy z nich należy utwardzić przy pomocy specjalnej lampy emitującej promienie UV. Ponieważ w przypadku manicure hybrydowego każdy z użytych preparatów przytwierdza się mocno do płytki paznokcia, warto go dodatkowo zabezpieczyć przed rozwojem bakterii i grzybów, stosując Primer przed nałożeniem bazy.

Także sposób usuwania lakierów hybrydowych jest inny, niż w przypadku lakierów tradycyjnych. Lakier tradycyjny usuniemy przy pomocy zmywacza do paznokci nawet takiego, który nie zawiera acetonu. Hybrydę natomiast musimy dobrze namoczyć acetonem, a następnie stopniowo i delikatnie spiłować.

Przewaga manicure hybrydowego nad manicure tradycyjnym

Choć lakiery hybrydowe mają swoich przeciwników i nie zawsze możemy wykonać manicure hybrydowy w warunkach domowych, to z całą pewnością można znaleźć wiele aspektów stanowiących ich przewagę nad lakierami tradycyjnymi.

Lakiery hybrydowe:

  • Są znacznie trwalsze od lakierów tradycyjnych, dłużej utrzymują się na płytce paznokcia i są mniej podatne na odpryskiwanie
  • Są twardsze, dzięki czemu są bardziej odporne na zarysowania i innym uszkodzenia
  • Mają znacznie większy połysk utrzymujący się przez cały czas
  • Dają większe możliwości tworzenia wzorów i dodawania ozdób
  • Chronią płytkę paznokcia przed uszkodzeniami i łamaniem

Warto pamiętać, że aby manicure hybrydowy nie niszczył i nie osłabiał płytki paznokcia, powinien być nałożony przez profesjonalistę oraz odpowiednio zdejmowany. Niedopuszczalne jest zdzieranie hybrydy, a niewłaściwe nałożenie jej nie tylko może skutkować szybkim odpryśnięciem czy nieestetycznym zalaniem skórek wokół paznokcia, ale może także prowadzić do rozwoju chorób płytki paznokcia.

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty