Idealna sylwetka to marzenie wielu z nas. Jednak z wiekiem skóra traci swoją jędrność i wiotkość co staje się dużym dyskomfortem. Najbardziej problematycznymi okolicami ciała stają się wówczas uda, pośladki, brzuch oraz ramiona tworząc nieestetyczne ,,pelikany”.

Co to są pelikany?

Pelikany to sformułowanie opisujące obwisłą i zwiotczałą skórę okolic ramion przypominającą swoim wyglądem dziób pelikana. Jest to naturalna oznaka starzenia się skóry związana z ubywającym kolagenem i osłabieniem mięśni. Jednak dzisiejsza medycyna estetyczna i kosmetologia dają wiele możliwości, aby w szybki sposób pozbyć się pelikanów z ramion.

Pelikany na ramionach jak powstają?

Pelikany pojawiające się w obrębie ramion to przypadłość związana z naturalnym procesem starzenia się skóry. Wraz z upływającym czasem dochodzi do osłabienia się włókien kolagenowych oraz zmniejszeniem jego ilości w skórze. Najszybciej oznaki starzenia się skóry pojawiają się w obrębie ciała, gdzie występuje cienka skóra, a taka znajduje się między innymi w okolicy ramion. Pelikany w obrębie ramion często są również efektem szybkiego spadku wagi. W efekcie dochodzi do zwiotczenia ramion, które tracą swoją elastyczność i estetyczny wygląd.

Jak się pozbyć pelikanów?

W celu utrzymania jędrnych ramion niezwykle ważne jest dbanie o nie zanim jeszcze pojawi się problem z wiotkością. Regularne ćwiczenia, dieta czy masaże ujędrniające świetnie sprawdzają się w codziennej pielęgnacji. Jednak najskuteczniejszym sposobem pozbycia się pelikanów są zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej.

Czytaj też: Jak pozbyć się boczków?

Zabiegi na pelikany

  • Thermogenique – zabieg łączący w sobie 3 technologie: liposukcję kawitacyjną mającą na celu rozbicie nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków, falę radiową działającą ujędrniająco na skórę, powoduje skracanie się włókien kolagenowych i zwiększającą napięcie skóry oraz drenażu limfatycznego mającą na celu wydrenowanie ramion i uelastycznienie skóry.
  • HIFU – zabieg wykorzystujący energię ultradźwiękową sięgającą do najgłębszych warstw skóry właściwej. W wyniku oddziaływania fali ultradźwiękowej dochodzi do podgrzania skóry do 68-72 stopni czego efektem jest skurcz włókien kolagenowych oraz stymulacja fibroblastów do produkcji nowych. W wyniku serii zabiegów dochodzi do zwiększenia napięcia skóry i optycznego zmniejszenia pelikanów.
  • Radiofrekwencja mikroigłowa – jest to zabieg łączący w sobie technologię fali radiowej i mikronakłuwania. Fala radiowa ma na celu podgrzać skórę oraz skrócić włókna kolagenowe w efekcie czego dochodzi do napięcia skóry. Dodatkowo nakłuwanie skóry stymuluje do produkcji nowego kolagenu i elastyny.
  • Lipoliza iniekcyjna – zabieg polegający na ostrzykiwaniu ciała za pomocą preparatów na bazie fosfatydylocholiny lub deoksycholanu sodu o działaniu rozbijającym tkankę tłuszczową. W efekcie dochodzi do zmniejszenia się ilości tkanki tłuszczowej i nawisów w okolicy ramion. Tego typu zabiegi warto połączyć z zabiegami ujędrniającymi.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty