Sprawdź jak szybko schudnąć po ciąży | RosaMed Clinic

Jak schudnąć po porodzie? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Duży i nagły wzrost wagi w ciąży oraz nadprogramowe kilogramy po urodzeniu dziecka to problemy, które napotyka wiele świeżo upieczonych matek. Ich głównym celem jest szybki powrót do formy sprzed ciąży. Jednak w pierwszych tygodniach po porodzie młode mamy powinny odpocząć i nie forsować organizmu. Początkowo najlepiej zacząć od diety redukującej, przyspieszającej utratę nadprogramowych kilogramów. Ale czy są sposoby na szybkie i skuteczne zrzucenie kilogramów po ciąży?

Jak szybko schudnąć po ciąży?

To nurtujące pytanie dręczy wiele młodych mam. Jednak warto pamiętać by w pierwszych tygodniach po urodzeniu dziecka skupić się przede wszystkim na regeneracji organizmu i ewentualnym wprowadzeniu zdrowych nawyków żywieniowych. Dopiero w późniejszym okresie wskazane jest wprowadzenie dodatkowych ćwiczeń czy zabiegów.

Jaką dietę stosować, aby skutecznie schudnąć po ciąży?

W diecie świeżo upieczonej mamy chcącej zrzucić kilka kilogramów powinno znaleźć się wiele produktów zawierających mikroelementy np. żelazo, magnez oraz witaminy z grupy B, C i D. Dodatkowo posiłki powinny dostarczać energii potrzebnej młodej mamie, a jednocześnie przyspieszać spalanie tkanki tłuszczowej i być bezpieczne dla dziecka, szczególnie u kobiet karmiących piersią.

Na co postawić w diecie?

Dieta powinna być bogata w produkty pełnoziarniste: kasze, makarony, chleb razowy lub żytni. Dodatkowo w diecie nie powinno zabraknąć warzyw i owoców. Cenne są: zielone sałaty, papryka, ogórek czy cytrusy. Dodatkowo, aby uzupełnić poziom białka zaleca się spożywanie chudego mięsa np. z indyka czy ryb.

Jakie ćwiczenia stosować, aby zrzucić kilogramy po ciąży?

W pierwszych miesiącach po porodzie najważniejsze jest zdrowie i dobre samopoczucie mamy. Każdą formę ruchu powinno poddać się konsultacji z lekarzem, który oceni czy i jakie ćwiczenia młoda mama może wykonywać. Pierwsze ćwiczenia o jakie może się pokusić młoda mama to spacery czy ćwiczenia rozciągające, joga. Po około miesiącu od porodu, jeśli lekarz nie zaleci inaczej, można zacząć wykonywać ćwiczenia pilates czy ćwiczenia aerobowe. Doskonale wysmuklają sylwetkę, wzmacniają mięśnie głębokie oraz redukują tkankę tłuszczową.

Jakie zabiegi wybrać, aby schudnąć po porodzie?

Wybór zabiegu pozwalającego na szybkie schudnięcie po ciąży nie jest łatwy. Na rynku kosmetologicznym jest wiele zabiegów wspomagających odchudzanie i modelowanie sylwetki. Jednak czy każdy jest wskazany dla młodej mamy?

  • Icoone – jest to jeden z zabiegów, który można wykonać już po dwóch tygodniach od porodu. Zabieg polega na połączeniu drenażu limfatycznego z modelowaniem sylwetki. W zabiegu stosowane są głowice z mikrootworami mające na celu masowanie poszczególnych partii ciała bez rozciągania i uszkadzania skóry. Zabieg pozwala pozbyć się kilku centymetrów z obwodów, ujędrnić skórę, zredukować cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej oraz zwalczyć obrzęki.
  • EMS – to zabieg elektrostymulacji mięśni. Zabieg można wykonywać już po 6 tygodniu od porodu, jednak przed wykonaniem zabiegu zalecana jest konsultacja z lekarzem. Zabieg EMS jest zalecany po porodzie, gdyż nie nadwyręża organizmu tak jak tradycyjne ćwiczenia. Polega na przyczepieniu elektrod do grup mięśni w celu ich stymulowania i wzmacniania. Efektem zabiegów jest redukcja tkanki tłuszczowej, wzmocnienie mięśni, wysmuklenie ciała i uelastycznienie skóry.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty