RosaMed Clinic

Cienie pod oczami – przyczyny i zabiegi | RosaMed Clinic

Cienie pod oczami – przyczyny i zabiegi

Cienie pod oczami - przyczyny i skuteczne zabiegi

Cienie pod oczami oraz obrzęknięta skóra powodują zmęczony wyraz twarzy i zdecydowanie dodają kilka lat. Problemy te często powstają w wyniku zmęczenia, niewystarczającej ilości snu czy nieprawidłowej pielęgnacji i picia zbyt małej ilości wody. Jednak niejednokrotnie zdarza się tak, że sińce pod oczami są skutkiem choroby, predyspozycji genetycznych lub nieprawidłowego odżywiania się. Aby zlikwidować cienie pod oczami trzeba działać wieloetapowo, jednak nie jest to niemożliwe. Jakie są skuteczne metody na cienie pod oczami? Jakie zabiegi zastosować na cienie pod oczami?

Co to są cienie pod oczami?

Cienie pod oczami, nazywane również sińcami pod oczami to fioletowe lub brunatne zabarwienie skóry w okolicy pod oczami. U młodych ludzi występują głównie cienie w kolorze niebiesko-różowym jest to spowodowane przebijaniem się naczyń krwionośnych spod cienkiej skóry pod oczami. U osób starszych ich kolor zmienia się do brunatnego w wyniku nagromadzenia się pigmentu.

Jakie są przyczyny cieni pod oczami?

Przyczyn powstawania cieni pod oczami jest wiele. Zazwyczaj są one uwarunkowane genetycznie, często są skutkiem nieprawidłowego stylu życia - małej ilości snu, złej diety czy dużej ekspozycji na słońce lub świadczą o chorobie. Do najczęstszych chorób towarzyszącym cieniom pod oczami należą: cukrzyca, choroby tarczycy, choroby nerek, wątroby, nadciśnienie, anemia, niedożywienie, alergie.  Problem sińców pod oczami dotyka osób w każdym wieku. Najczęściej występuje u osób z jasną karnacją i cienką skórą.

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

W przypadku problemu z cieniami pod oczami niezwykle ważne jest rozpoznanie przyczyny ich powstania. Jeśli zostaną wykluczone problemy zdrowotne, a jest to tylko objaw nieprawidłowej pielęgnacji, niedospania czy złej diety jest wiele sposób na pozbycie się cieni pod oczami.  Do najprostszych sposobów na zlikwidowanie cieni pod oczami należą:

 • stosowanie korektora, kamuflażu - to kosmetyk o gęstym i mocnym kryciu, który doskonale maskuje cienie pod oczami,
 • stosowanie kremów rozjaśniających sińce pod oczami np. ze świetlikiem,
 • domowe zabiegi: okłady: chłodne, z ogórka czy z herbaty oraz masaże okolicy oka,
 • odpowiednie nawadnianie organizmu,
 • wysypianie się min. 7-8 h dziennie,
 • ograniczenie stresu,
 • aktywność fizyczna na świeżym powietrzu,
 • zdrowa, zbilansowana dieta.

Cienie pod oczami – zabiegi

Jednym ze skuteczniejszych metod na zlikwidowanie cieni pod oczami są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Nie tylko skutecznie rozjaśniają skórę pod oczami, ale również redukują zmarszczki oraz przebudowują skórę. Do skutecznych zabiegów na cienie pod oczami należą:

 • Radiofrekwencja mikroigłowa - to zabieg mikronakłuwania połączonego z falą radiową. W wyniku jednoczesnego nakłuwania skóry z podgrzaniem dochodzi do stymulacji do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych co w efekcie pogrubia, ujędrnia i uelastycznia skórę, dzięki czemu naczynia krwionośne nie prześwitują przez skórę.
 • Mezoterapia igłowa - to zabieg doskonale radzący sobie z oznakami starzenia i cieniami pod oczami. Zabieg polega na wprowadzaniu pod skórę specjalnych koktajli odżywczych poprawiających mikrokrążenie, pobudzających skórę do tworzenia nowych włókien kolagenowych i przebudowy skóry oraz wygładzających zmarszczki.
 • Wypełnienie kwasem hialuronowym - to zabieg szczególnie polecany osobom, które oprócz cieni pod oczami borykają się również z doliną łez. Zabieg ma na celu wypełnienie okolicy pod oczami, a co za tym idzie zniwelowania cieni pod oczami oraz nawilżenia skóry.

 

Wybierz zabieg na cienie pod oczami w RosaMed Clinic – Warszawa:

radiofrekwencja mikroigłowa

RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

kwas hialuronowy

WYPEŁNIENIE KWASEM HIALURONOWYM