Botoks a kurze łapki

Kurze łapki, czyli zmarszczki wokół oczu to jedne z pierwszych pojawiających się na twarzy. Już w młodym wieku można je zauważyć, a z wiekiem się pogłębiają i utrwalają. Jest coraz więcej sposobów na pozbycie się kurzych łapek przy oczach. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów na redukcję zmarszczek mimicznych jest botoks. Na czym polega zabieg? Jakie są wskazania i przeciwwskazania? Czy są inne sposoby?

Kurze łapki pod oczami

Kurze łapki to zmarszczki mimiczne powstające wokół oczu. Wyglądem przypominają ,,kurze łapki”, czyli linie odchodzące od kącika oka. Są to zmarszczki powstające w wyniku pracy mięśnia okrężnego oka, a więc podczas mrużenia oczu czy śmiania się. Z biegiem czasu zmarszczki pod oczami jak i te na twarzy pogłębiają się i utrwalają tworząc głębokie bruzdy. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów na ten typ zmarszczek jest botoks.

Botox na kurze łapki

Kurze łapki przy oczach zaliczane są do zmarszczek znajdujących się w górnej części twarzy i należą do jednego ze wskazań do zabiegu toksyny botulinowej. Inne wskazania to: zmarszczki na czole, zmarszczki między brwiami, zmarszczki wokół ust, zmarszczki na szyi, zmarszczki na brodzie, nadpotliwość pach, stóp, dłoni, leczenie migren i bruksizmu. Botoks jest to zabieg wykorzystujący jad kiełbasiany czyli toksynę bakterii clostridium botulinum. W redukcji zmarszczek jest wykorzystywany od lat 90.

Jak przebiega zabieg z botoxem na kurze łapki?

Do redukcji zmarszczek wokół oczu stosuje się ok. 5 jednostek toksyny botulinowej na każdą ze stron. Jednak dokładna ilość preparatu jest dobierana przez lekarza po konsultacji z pacjentem, uwzględniając oczekiwania oraz jakość skóry. Zabieg trwa do 30 minut i nie wymaga znieczulenia. U osób z niskim progiem bólu stosuje się znieczulenie miejscowe. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona oraz mogą zostać ślady nakłuć, które znikają po 20 minutach.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu Botoxu na kurze łapki?

Do głównych przeciwwskazań należą:

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Przyjmowanie antybiotyków
  • Złe samopoczucie, podwyższona temperatura
  • Infekcje skóry
  • Zaburzenie krzepnięcia krwi
  • Zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego

Jak postępować po zabiegu i kiedy widoczny jest efekt?

Po zabiegu na kurze łapki z toksyną botulinową nie należy:

  • Pić alkoholu, korzystać z solarium i sauny
  • Kilka godzin po zabiegu nie pochylać głowy do dołu
  • Układać się w pozycji leżącej
  • Uprawiać intensywnego wysiłku fizycznego

Efekty po zabiegu widoczne są po około 5-14 dniach. Po tym czasie zalecana jest wizyta kontrolna w celu korekty. Efekt podania botoksu na kurze łapki utrzymuje się od 4-6 miesięcy w zależności od stylu życia czy podatności na powstawanie zmarszczek. Po tym czasie toksyna stopniowo przestaje działać, a praca mięśni wraca do normy.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty