Sposoby na zmarszczki na dekolcie | RosaMed Clinic

Skóra szyi i dekoltu jest niezwykle wrażliwa oraz delikatna. W wyniku tego już w młodym wieku mogą pojawiać się pierwsze oznaki starzenia się skóry w postaci zmarszczek i bruzd. Na powstanie zmarszczek w okolicy dekoltu najczęściej narażone są osoby nadmiernie opalające się, palące papierosy, stosujące nieodpowiednią pielęgnację czy śpiące w złej pozycji. Jak można zlikwidować zmarszczki na dekolcie domowymi sposobami? Czy istnieją zabiegi na zmarszczki na dekolcie, które są skuteczne?

Dlaczego powstają zmarszczki na dekolcie?

Skóra na dekolcie należy do niezwykle wrażliwych i delikatnych okolic naszego ciała. W związku z czym oznaki starzenia widoczne są na niej szybciej niż na twarzy. Dzieje się tak ponieważ skóra na dekolcie posiada małą ilość gruczołów łojowych co prowadzi do szybszego wysuszenia i słabszej regeneracji. Jednak oprócz fizjologii skóry dekoltu występują czynniki, które w znacznym stopniu przyczyniają się do powstania zmarszczek w tej okolicy a są to: częste opalanie, nałogi, brak snu, zła pielęgnacja, sen na wysokiej poduszce lub na boku, czy gwałtowny spadek masy ciała. Dlatego o skórę dekoltu należy dbać tak samo jak o skórę twarzy i szyi by zapobiec powstaniu zmarszczek lub jak najszybciej zadziałać gdy już występują.

Zmarszczki na dekolcie domowe sposoby:

Aby zapobiec powstaniu zmarszczek na dekolcie lub gdy jest to jeszcze niewielki problem można zadziałać domowymi sposobami. Do najważniejszych zasad domowej pielęgnacji należą:

  • Ochrona skóry przed słońcem. Niezwykle ważne jest zabezpieczanie skóry przed promieniowaniem UV gdyż to ono w głównej mierze przyczynia się do powstania zmarszczek. Dlatego warto codziennie stosować filtr o SPF 30 lub w okresie letnim SPF50, zasłaniać skórę oraz unikać długich kąpieli słonecznych.
  • Codzienne nawilżanie skóry kremami o bogatym składzie, zawierającym kwas hialuronowy, koenzym Q10, witaminy A, E i C, czy kolagen.
  • Regularne peelingi. Skóra dekoltu i szyi jest często pomijana w codziennej pielęgnacji. Jednak jest to przedłużenie twarzy, które często zdradza wiek. Warto złuszczać skórę dekoltu, aby składniki aktywne z kremów mogły lepiej wnikać do skóry i spełniać swoje zadanie. Na okolicę dekoltu i szyi najlepiej sprawdzą się peelingi enzymatyczne, które nie będą podrażniać delikatnej skóry.
  • Masaż ujędrniający. Do codziennej pielęgnacji warto wprowadzić masaż ujędrniający, który zwiększy przepływ krwi, przy czym lepiej dotlenia skórę, wzmacnia mięśnie i działa napinająco na skórę. Masaż warto wykonywać na olejkach lub kremach przeciwstarzeniowych dzięki czemu lepiej wchłoną się w skórę i będą skuteczniej działać.

Sprawdź też: Zabiegi i domowe sposoby na zmarszczki na szyi.

Zmarszczki na dekolcie – zabiegi

Aby w skuteczny sposób pozbyć się zmarszczek warto skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej i kosmetologii i zadziałać profesjonalnymi zabiegami. Do najskuteczniejszych zabiegów na zmarszczki na dekolcie należą:

  • Radiofrekwencja mikroigłowa – to zabieg łączący w sobie dwie technologie: falę radiową o działaniu ujędrniającym skórę oraz mikronakłuwanie prowadzące do intensywnej przebudowy skóry, wytworzenia nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Efektem zabiegu jest: pogrubienie skóry, zwiększenie napięcia i ujędrnienia, spłycenie zmarszczek oraz redukcja przebarwień.
  • HIFU – zabieg polegający na odmładzaniu skóry za pomocą ultradźwięków sięgających do powięzi mięśniowej. W wyniku zabiegu dochodzi do skracania się włókien kolagenowych, obkurczenia warstwy SMAS i wytworzenia nowego kolagenu co prowadzi do napięcia i ujędrnienia skóry
  • Nici PDO – to zabieg polegający na wprowadzeniu specjalnych syntetycznych nici w głąb skóry właściwej. Zabieg ma na celu wygładzenie zmarszczek, poprawienie struktury skóry oraz jej zagęszczenie.
  • Perfectio Xlaser z podczerwienią – jest to zabieg wykorzystujący trzy technologie: technologię światła LED, podczerwieni i terapii cieplnej mającą na celu przebudowywać skórę, poprawiać ukrwienie i dotlenienie oraz działać wygładzająco na zmarszczki bruzdy.
  • Ellipse Nordlys IPL – urządzenie, które wykorzystuje światło i laser w celu usunięcia niedoskonałości związanych z procesem starzenia jakimi są min. zmarszczki i przebarwienia. W celu usunięcia zmarszczek stosuje się fotoodmładzanie polegające na odmłodzeniu i ujędrnieniu skóry przy pomocy światła.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty