Złoto to kruszec o właściwościach leczniczych i kosmetycznych, który wykorzystywany jest od tysięcy lat. Był stosowany już w starożytności w leczeniu wielu chorób: wenerycznych, hemoroidów czy grzybicy.

Złoto właściwości lecznicze:

Złoto wykazuje przede wszystkim właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Dlatego często jest stosowany w stomatologii. Złoto wykorzystywane jest do opatrunków w celu przyspieszania gojenia się ran. Wykazuje działanie chłodzące i redukujące obrzęk oraz opuchliznę.

Najczęściej znajduje się w preparatach przeznaczonych do zwalczania chorób zakaźnych, wenerycznych, dermatologicznych o podłożu grzybiczym i wirusowym a nawet cukrzycy czy otyłości.

Złoto w kosmetyce:

W kosmetyce stosowane jest złoto koloidalne a więc zmikronizowane 24K- złoto, zawieszone w wodzie destylowanej lub złoto w czystej postaci.

Jest one stosowane głównie ze względu na jego właściwości stymulujące syntezę kolagenu w związku z czym zwiększa elastyczność skóry, zatrzymując jej młody wygląd oraz zapobiegając tworzeniu się zmarszczek. Dodatkowo złoto ma zdolność wnikania w głębokie warstwy skóry powodując jej nawilżenie, wygładzenie, rozjaśnienie oraz wyrównanie kolorytu skóry. Złoto dodawane jest również do kosmetyków przeznaczonych do cery wrażliwej i podrażnionej. Dzięki właściwościom przeciwzapalnych – łagodzi podrażnienia i stany zapalne.

Bardziej inwazyjną metodą jest implementacja nici złotych. Nici te składają się z nici chirurgicznej otoczonej czystym złotem. Nici te prowadzą do zwiększenia napięcia i elastyczności skóry, wygładzeni zmarszczek, poprawy koloru skóry oraz zmniejszenia działania gruczołów łojowych.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty