RosaMed Clinic

jesienna-regeneracja-promocja

Oxybrazja – mikrodermabrazja wodno – tlenowa.

Mikrodermabrazja wodno - tlenowa (oxybrazja) jest to zabieg polegający na złuszczaniu zrogowaciałych komórek za pomocą wyrzucanego pod ciśnieniem powietrza z rozproszonymi kroplami soli fizjologicznej.

Dzięki temu jest to zabieg niezwykle bezpieczny i bezbolesny i przeznaczony również dla osób ze skórą naczyniową i wrażliwą.

Jak to działa?

Zadaniem tlenu jest pobudzenie odbudowy włókien kolagenowych i naczyń włosowatych oraz dezynfekcja skóry, która zmniejsza działanie bakterii beztlenowych, a przez to  zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych. Sól fizjologiczna to sterylny roztwór chlorku sodu w wodzie, o stężeniu 0,9%. Jej zadaniem jest łagodzenie stanów zapalnych, ale również nawilżenie oraz zmiękczenie skóry.

Oxybrazja jest najłagodniejszym rodzajem mikrodermabrazji, gdyż w wyniku braku styczności głowicy ze skórą nie dochodzi do mechanicznego ścierania  naskórka powodującego zaczerwienienia i podrażnienia.

Zalety zabiegu:

- złuszczenie naskórka

- usunięcie zaskórników

- poprawa elastyczności skóry

- zmniejszenie przetłuszczania się skóry

- działanie antybakteryjne

- wzmocnienie naczyń krwionośnych

-łagodzenie stanów zapalnych

Jak skóra wygląda po zabiegu?

Bezpośrednio po skóra jest wyraźnie napięta i rozjaśniona. Ma ujednolicony koloryt, jest gładka w dotyku a rozszerzone pory i zmarszczki są mniej widoczne.  Dzięki pobudzeniu mikrokrążenia, dochodzi do przyspieszenia procesów regeneracyjnych skóry, jest ona lepiej dotleniona i odżywiona.

Efekty złuszczenia w przypadku oxybrazji są słabsze w porównaniu z mikrodermabrazją korundową czy diamentową. Natomiast główną zaletą zabiegu jest to iż można go wykonywać przez cały. Dodatkowo jest to zabieg komfortowy dla klienta, nie prowadzi do podrażnienia skóry dzięki czemu jest doskonałym rozwiązaniem dla osób z cerą wrażliwą i naczyniową.

Wskazania :

- skóra sucha, zrogowaciała

- skóra poszarzała, zmęczona, niedotleniona

- przebarwienia

- cera wrażliwa i naczyniowa

- brak jędrności i elastyczności

- zmarszczki i blizny

- zaskórniki, zmiany trądzikowe

Przeciwwskazania:

- Nowotwory

- Infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze

- stany zapalne skóry

- leczenie retinoidami

- nadciśnienie

- rozrusznik serca

- przewlekłe zapalenie zatok