RosaMed Clinic

Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym

Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym to jeden z zabiegów wolumetrii twarzy, który pozwala na odzyskanie młodzieńczego wyglądu i prawidłowej objętości tkanek.

Myśląc o procesach starzenia, najczęściej mamy na uwadze zmarszczki i bruzdy, jednak równie istotnym procesem zachodzącym wraz z upływającym czasem jest redukcja naturalnej podściółki tłuszczowej twarzy i “przesuwanie się” objętości owalu twarzy w dół. Jednym z obszarów, które są szczególnie narażone na te procesy jest strefa delikatnej skóry pod oczami.

Ubytki tkanki podskórnej i gęstości samej skóry w tym regionie nadają spojrzeniu przygaszony i postarzający wyraz. Na szczęście, medycyna estetyczna pozwala na odzyskanie młodzieńczego spojrzenia i objętości tkanek dzięki wypełnianiu doliny łez kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy to bezpieczna i naturalnie występująca w skórze substancja, stanowiącą wraz z kolagenem i elastyną jeden z fundamentalnych budulców skóry, odpowiedzialnych za jej gęstość, jędrność i młody wygląd. Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym przeprowadzona w okolicy oczu skutecznie usuwa także cienie pod oczami spowodowane przez powstanie doliny łez.

Wskazania

  • Niwelowanie doliny łez kwasem hialuronowym

Efekty

Rezultaty zauważalne są już bezpośrednio po zabiegu, a pełny efekt pojawia się po około 14 dniach. Efekty utrzymują się do ok. 18 miesięcy. Przed zanikiem efektu zalecamy wykonanie zabiegu podtrzymującego.

Przebieg zabiegu

Zabieg wypełniania doliny łez kwasem hialuronowym wykonujemy w znieczuleniu miejscowym przy pomocy kremu Emla. Po zadziałaniu znieczulenia, lekarz medycyny estetycznej wprowadza preparat za pomocą bardzo cienkiej igły, co dodatkowo minimalizuje ewentualny dyskomfort odczuwany podczas zabiegu.

Możliwe działania niepożądane

W obszarze zabiegowym mogą pojawić się zaczerwienienie, opuchlizna, dyskomfort i niewielkie krwiaczki lub siniaki. Wszystkie objawy ustępują jednak samoistnie w ciągu kilku dni.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Skłonność do tworzenia się blizn przerostowych i bliznowców
  • Stany zapalne skóry, infekcje
  • Choroby układu immunologicznego
  • Trwająca immunoterapia
  • Porfiria
  • Epilepsja