RosaMed Clinic

Modelowanie policzków kwasem hialuronowym

Modelowanie policzków kwasem hialuronowym to nieskomplikowany, a przy tym niezwykle skuteczny zabieg, który pozwala efektywnie walczyć z efektami upływającego czasu. Przywracanie policzkom utraconej objętości i gęstości to jeden z zabiegów wolumetrii twarzy, dzięki któremu możemy nie tylko nadać skórze młodzieńczą jędrność i nawilżenie, ale też uzupełnić ubytki objętości owalu twarzy, jakie pojawiają się wraz z wiekiem.

Twarz młodej osoby posiada naturalną podściółkę tłuszczową, nadającą jej rysom świeży i promienny wygląd. Niestety, wraz z mijającym czasem i działaniem innych czynników starzenia, dochodzi do redukcji niezbędnej tkanki tłuszczowej twarzy i zaburzenia jej owalu, co nadaje jej smutny i niekorzystny wygląd.

Na szczęście kwas hialuronowy, jako substancja naturalnie budująca skórę, z powodzeniem wykorzystywany jest w medycynie estetycznej w zabiegach wolumetrii twarzy, w tym modelowania policzków. Dzięki zastosowaniu tej sprawdzonej i przynoszącej spektakularne rezultaty metody, jesteśmy w stanie odwrócić procesy starzenia i zwiększyć nie tylko gęstość i napięcie skóry, ale też przywrócić młodzieńczą objętość twarzy.

Wskazania

  • Modelowanie zapadniętych policzków i owalu twarzy

Efekty

Efekt pojawia się bezpośrednio po zabiegu, lecz pełne rezultaty możemy zaobserwować po około dwóch tygodniach. Kwas hialuronowy utrzymuje się w skórze do półtora roku, ale przed zanikiem rezultatów można wykonać zabieg podtrzymujący.

Przebieg zabiegu

Sam zabieg nie zajmuje dużo czasu, należy do niego jednak doliczyć około pół godziny potrzebnej na zadziałanie znieczulenia miejscowego.

Następnie, lekarz medycyny estetycznej podaje preparat za pomocą cienkiej igły, co sprawia, iż wyczuwalny może być jedynie lekki dyskomfort i uczucie rozpierania.

Możliwe działania niepożądane

Po zabiegu mogą pojawić się opuchlizna, zaczerwienienie i dyskomfort w miejscu podania preparatu, jednakże objawy te ustępują w ciągu maksymalnie 3 dni. Czasami mogą wystąpić niewielkie krwiaczki i siniaki, które jednak bez problemu można ukryć pod zwykłym makijażem.

Przeciwwskazania

  • Skłonność do tworzenia się blizn przerostowych i bliznowców
  • Stany zapalne skóry, infekcje
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Choroby układu immunologicznego
  • Trwająca immunoterapia
  • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • Porfiria
  • Epilepsja